У  Білоцерківському коледжі    сервісу   та дизайну   12 травня 2017 року відбулися масштабні тренування(навчання) з питань цивільного захисту на тему: « Дії керівного складу,формувань ЦЗ, працюючого персоналу,студентів та учнів при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт під час виникнення пожежі в приміщенні БКСД з часткової евакуацією».

До участі в навчаннях було залучено: керівного складу коледжу – 14 осіб; 40 осіб з числа працюючого персоналу та формувань цивільного захисту; 203  учнів  та студентів.

Навчання почалися з вивчення вимог Кодексу цивільного захисту,сигналів, які сповіщають про виникнення або про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, кваліфікаційний розподіл НС за ступенем загрози, а також порядок дій при виникненні загрози НС, здійснення евакуаційних заходів.

Перед початком навчань начальник ЦЗ коледжу  директор Алла Олегівна Степура  провела нараду з постановкою завдань учасникам навчань, були скореговані годинні терміни та наголошено на обов’язковому дотриманні заходів безпеки. Сигнал тривоги пролунав несподівано о 10.04, і вже всі студенти та учні під керівництвом класних керівників,майстрів та викладачів приступили  до евакуації у зв’язку з загрозою виникнення пожежі.  Дисципліну та порядок при евакуації здійснювала група ОГП(Охорона громадського порядку) під керівництвом Криворот Н.Ю., яка вміло спрямовувала напрямок руху навчальних груп на збірний евакуаційний пункт коледжу, не допускаючи створення затримок руху,скупчення, слідкуючи за порядком пересування студентів та учнів. Заступник директора коледжу з виховної роботи Дога І.П., вміло організовуючи роботу членів евакокомісії, здійснювала контроль за обліком груп евакуйованих, формуванням груп  для здійснення евакуації пішохідною колоною.

Безпосередньо навчання розпочалися з урочистого відкриття Дня цивільного захисту – з виступу начальника ЦЗ, директора коледжу   Степури А.О.

У навчаннях брали участь:

Білоцерківський аварійно-рятувальний загін – 6 фахівців;

БЦ РВ НП ГУ МВС  України в Київській обл. – 2 особи;

Стрілецький клуб ТСО  України   – 6 фахівців;

БЦ  РВ ГУ  ДСНС  в Київській обл.  – 4 фахівці;

Управління НС та ЗН БМР –2 фахівці.

 

Всього було задіяно персоналу сторонніх організацій 20 осіб. Пожежний автомобіль – 1од.;автомобіль рятівної медицини – 1од.; автомобіль розмінування – 1од.; автомобіль ДАІ національної поліції – 1 од.

Під час  навчань було утворено 8 навчальних точок:

 

Навчальна точка № 1. Робота диспетчера БКСД  щодо проведення оповіщення керівного складу БКСД, відповідальних осіб та служб БМР про виникнення НС,  повідомлення про НС  службам,організаціям та установам міста  згідно з алгоритмом. Здійснення контролю за отриманням та наданням інформації, доповідь Начальнику ЦЗ БКСД, облік та здійснення запису в журналі інформації, який передається та приймається диспетчером. Відповідальна Поліщук М.П.

Навчальна точка №2. Дії керівного складу БКСД, працюючого персоналу, особового складу формувань ЦЗ, студентів та учнів після сигналу ЦЗ про негайну евакуацію. Відпрацювання в коледжі евакуаційних заходів. Вивчення маршрутів евакуації кожної навчальної групи, умов безпечного організованого руху в зону збору при евакуації, дотримання заходів безпеки. Керівник, який  здійснював контроль на навчальній точці, – начальник ЦЗ, директор БКСД  А.О.Степура.

 

Навчальна точка №3.  Гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння,отримання навичок щодо користування вогнегасниками ВП-5; вивчення заходів безпеки, правил поведінки при  гасінні пожежі. Ознайомлення з сучасними засобами боротьби з вогнем – пожежним  автомобілем  МАН-2. Керівник, який здійснював контроль на навчальній точці, – Асанов Е.Б. Відповідальний Горюнов В.М.

Навчальна точка №4. Засоби індивідуального захисту органів дихання. Будова протигазу ГП-5В, вивчення правил користування  ЗІЗ, ознайомлення з нормативами одягання ГП-5В. Користування респіраторами РП-2; респіратор «Тополь-М»; ознайомлення з ОЗК-1, його призначенням  та умовам використання. Дегазація та дезактивація, порядок та умови здійснення спеціальної обробки. Керівник навчальної точки – А.Хасанов. Відповідальний – Журавель Л.О.

Навчальна точка №5. Рятувальна медицина. Надання першої медичної допомоги,самодопомоги. Вивчення правил штучного дихання, непрямого масажу серця,накладання шин на травмовану кінцівку. Перенесення травмованих та поранених на медичних ношах. Керівник навчальної точки – Поліщук О.В.

 

Навчальна точка №6. Вивчення вибухонебезпечних речовин та пристроїв. Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечного пристрою (снаряду, міни, фугасу, бомби  тощо ). Порядок дії при виявленні вибухонебезпечного пристрою, заходи безпеки. Ознайомлення з міношукачами та роботою сапера, бронежилет та інші засоби захисту. Керівник на навчальній точці – Алієва Т.М.

Навчальна точка №7. Ознайомлення зі зброєю АКМ. Вивчення порядку розборки та зборки зброї, ознайомлення з тактико-технічними характеристиками прицільної дальності пострілу, дальності вбивчої сили кулі, ознайомлення з нормативами щодо спорядження магазину АКМ патронами та розборки-зборки автомата. Порядок підготовки до початку стрільби, особливості поодиночного ведення вогню, автоматичної стрільби, правила прицілювання. Коригування вогню,правила спостереження за результатами стрільби. Керівник, який здійснював контроль на навчальній точці, – Алієва Т.М.

Навчальна точка №8. Організація безпечного руху пішохідних колон при здійсненні евакуаційних заходів. Сигнали регулювальника, обов’язки студентів та учнів при здійсненні організованого пересування автошляхами у складі пішохідної колони при евакуації. Що потребує  уваги при організації відпочинку на привалі? Як застерегти себе від травмування при тривалому пішохідному переході? Правила користування індивідуальною медичною аптечкою, надання само- та взаємодопомоги.

Студенти та учні коледжу, педагогічний колектив та працівники навчального закладу, що взяли участь у навчанні з цивільного захисту, отримали корисні знання, здобули необхідні навички та досвід щодо самозахисту та захисту оточуючих у різних непередбачуваних та надзвичайних ситуаціях. День цивільного захисту був корисним та необхідним для кожного з учасників, особливо враховуючи складні сучасні суспільні умови.