Кожен житель України повинен відчувати себе європейцем, адже Україна – це частинка Європи. Керівники нашої держави вже зробили крок до європейської спільноти – підписано документ про Асоціацію України з Європейським Союзом. Це означає, що Україна стала членом Європи.  

Головною метою Першого уроку є:

  • покращити знання молоді про Європейський Союз, основні напрямки його діяльності, про країни – члени ЄС, європейські цінності, історію, економіку, культуру;
  • сприяти формуванню усвідомлення власної ролі й значення у житті держави, причетності до європейського співтовариства;
  • прищеплювати учням та студентам навички самостійного здобування інформаційних матеріалів щодо роботи ЄС.

Готуючись до Першого уроку, слід врахувати важливі історичні події сучасності, а саме:

  • 2017 рік оголошено  роком Української революції 1917–1921 років (Указ Президента України №17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»):
  • вступ України до Європейського Союзу, актуальність питань євроінтеграції (ратифікація Угоди між Урядом України і ЄС, 23.02 2017 р.);
  • внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги (документ було підписано 17.05.2017 р.).

Для якісного забезпечення Першого уроку рекомендуємо використовувати державну символіку України – Прапор, Герб, Гімн; ілюстрації та фотознімки відомих куточків України, Європи, ілюстрації краєвидів рідного краю; елементи народної символіки; Інтернет-ресурси, що дають змогу запропонувати учням та студентам віртуальні подорожі музеями України, Київської області та Європи.

Доцільно залучити до участі у проведенні Дня знань представників органів влади, місцевого самоврядування, науки та культури, міжнародних, громадських організацій,  батьківської громадськості, видатних людей, представників підприємств міста, що співпрацюють з країнами ЄС.

У підсумку Першого уроку варто підкреслити, що кожен може зробити свій внесок у становлення нашої держави. А учні та студенти Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну, ознайомившись із здобутками та перемогами навчального закладу, прагнутимуть  старанно навчатись, здобувати професійні знання та створювати свої перші вироби, перші колекції одягу, вносячи посильний дарунок рідній країні на рівні світових брендів.

З метою підвищення емоційного сприйняття у процесі проведення Першого уроку рекомендується використовувати музичні твори, відеоролики, мультимедійні презентації, фрагменти документальних фільмів, які висвітлюють минуле та сьогодення України, Київщини та рідного міста.

Список рекомендованих джерел:

1. «Що таке Європейський Союз?»// Позакласний час.-2012.-№12.-7 с.

2. https://www.youtube.com/watch?v=SYCUsAbwzCY

3.  https://sites.google.com/site/vilshlib/Home/scenariie-5

4. https://www.slideshare.net/svetlananekh/ss-24609589

5. https://www.youtube.com/watch?v=K3AYpNQ2W8I

6. https://www.youtube.com/watch?v=SYCUsAbwzCY

Відеоролики, аудіозаписи:

Аудіозапис «Європа і Україна» К.Бужинської

Відеоролик патріотичного змісту «Де Україна?»

“Океан Ельзи: Ми єдиний народ, ми єдина країна!”

“Наша країна – Україна”

“Моя Прекрасна Країна – Україна”

“Моя Україна – моя Батьківщина”

Моя країна – Україна!”

“Сонце за нас! Україна  – це наша країна!!!”

“Поетичні акварелі  –  добірка громадянської лірики”

“Моя, твоя”, наша Україна!

  

Сценарій Першого уроку 2017-2018 н. р. на тему: «Україна – держава європейська»

 

Методичні рекомендації підготувала

заступник директора з виховної роботи

Дога І.П.