Міжнародний день рідної мови

21 лютого у Білій Церкві відзначили Міжнародний день рідної мови. Цього дня усі народи Землі можуть відчути себе частиною свого великого народу. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, по всьому світу відзначається це свято.

Сьогодні цей день відзначається з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних менших України.

На урочисте святкування Міжнародного дня рідної мови були запрошені учні груп К 15-16 та К 11-12 під керівництвом викладача Головіної Л.М. та майстрів виробничого навчання Музики В.М. та Мєдвєдєвої Т.В., яке відбулося в приміщенні торгово-промислової палати.

Під час заходу заступник міського голови Микола Антонюк закликав берегти та плекати рідну мову.

До привітань долучилися кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, член Національної спілки письменників України, почесний громадянин Білої Церкви Андрій Гудима та лауреат Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Павло Скляров.

Під час святкування двом лауреатам 2017 року вручили літературно-мистецьку премію ім. Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Премію отримали:

  • завідуючий сектором відділу інформаційно-краєзнавчої роботи КЗ БМР «Білоцерківська міська ЦБС» Олексій Стародуб - за творчий доробок у сфері археології та краєзнавства;
  • громадський діяч, письменник-краянин, гуморист Віктор Євтушенко - за книгу «Щось не так».

Вокальними та літературними виступами українською, італійською, польською, французькою та англійською мовами  привітали учасників свята вихованці школи мистецтв №1, ЦТДЮ «Соняшник», НВК «Міцва-613», БНВО «Перша білоцерківська гімназія» і товариства польської культури ім. Зигмунта Красинського.