СВІЧІ ПАМ'ЯТІ ГОРІТИ…

Не моря розділяють народи, а невігластво.

Не різні мови, а вороже ставлення.

жон Рескін, англійський письменник

У день 75-х роковин депортації кримських татар, 18 травня 2019 року відбувся виховний захід: «Свічі пам’яті горіти»,  який підготували учні групи К13-14 під керівництвом викладача Л.М. Янковської.

Усіх присутніх болісно сколихнула тема депортації кримських татар, вразило знайомство з документами, з яких постають страхітливі образи депортації, коли родинам зачитували обвинувачення в зраді, а на збори відводилося 15 хвилин; коли матері, загубивши своїх дітей у хаотичному натовпі, у розпачі рвали на собі волосся; коли немічні старі жінки виплакували останні сльози, назавжди прощаючись із землею своїх пращурів, а їх хоробрі сини в цей час воювали на фронті проти фашистських загарбників.

З часом наше сприйняття історії змінюється, стають відомі нові історичні факти, які призводять до руйнації міфів  або, навпаки, до створення нових. Громадянам України зараз доводиться протистояти пропаганді, що постійно на свій манер перекроює історію. Однією з таких трагічних сторінок є жорстока депортація кримських татар і представників інших народів з території Криму. Анексія півострова у березні 2014 року активізувала проблему боротьби кримських татар за свої права.

Цим заходом студенти та учні висловлюють свою підтримку кримськотатарському народу, а також віддають шану всім загиблим унаслідок депортації.