Практика – це важливо

Сучасний робітник – це високорозвинена особистість, що володіє комп’ютерною технікою, має широкі теоретичні знання та практичні вміння.   Наш навчальний заклад приділяє  цим питанням велику увагу. Згідно програми професійно-практичної підготовки  четвертий семестер передбачає для учнів груп кравців практику на  підприємствах.       

Мета практики – систематизація  отриманих у коледжі знань та вмінь шляхом самостійного  виконання всіх видів робіт  кравця 2-3 розряду при виготовленні швейних виробів. А найголовніше – це адаптація  учнів у виробничих колективах  та набуття досвіду для подальшої трудової діяльності.        Практика для учнів груп кравців К 9-10 під керівництвом  майстрів виробничого  навчання Дмитраш Г.М та Костенко О.В була організована на кращих підприємствах міста Білої Церкви: спільному  українсько – литовському підприємстві “Укрлиттекстиль’’  та ПП “1 квітня‘’.

Обидва  підприємства  оснащені відповідно до вимог часу новітнім  обладненням фірм: OLTEKSA, GARN DAN, Brother. Продукція, що тут виготовляється, зорієнтована на європейський ринок, створюється за сучасними технологіями з дотриманям європейських стандартів якості. На підприємствах пошиваються чоловічий та жіночий легкий одяг: блузи, туніки, футболки, кардигани, сукні  та багато іншого асортименту.

Учні в процесі  практики  познайомились  з структурою  виробництва й організацією праці на підприємствах, досконало вивчили технологічний  процес  виготовлення продукції та самостійно виконували всі види  робіт: ручні, машинні, волого-теплові.   

Кожна учениця мала змогу спробувати себе при виконанні різних операцій. Так при виконанні прасувальних робіт  найкращий результат показали  Марченко Яніна, Махлай Тетяна, Григорчук Діана, Гордієць Марина та Дем’янчук Людмила, при  виконанні  машинних робіт відзначилися Оркуша Леся, Лепеша Елеонора, Чупрун Світлана, Сидорець Діана, Бондаренко Лія, при виконанні ручних робіт Янюк Юлія, Юрченко Наталія, Гиря Ніна, Бакун Марина, Балас Тетяна, Коломієць Влада, Поліщук Олена, Кулак Лілія та Стороженко Альона.

Велику допомогу в роботі надали учням висококваліфіковані технологи підприємств:  Черкашина Наталія Олександрівна та Гавриліна Олена Петрівна(підприємство “Укерлиттекстиль”), Романюк Світлана Миколаївна та завідувач виробництвом    Дяченко Олена Василівна (ПП “1 Квітня“). 

Можна з впевненістю сказати, що практика учнів груп К 9-10 пройшла вдало та продуктивно.  Більшість дівчат  виявили бажання і наступні практики проходити саме на цих підприємствах.