Гай А.І. Іменна гільза/ Анатолій Гай. – Біла Церква : Буква, 2012. – 120 с.

Споконвіків  однією з найпочесніших чоловічих професій була професія воїна, захисника Вітчизни. Одні виконували свій військовий обов’язок лише тоді, коли на рідну землю зі зброєю сунули загарбники, а для інших вона була професією.

Виникали, розквітали і занепадали, а то й зовсім зникали держави, вдосконалювались зброя і методи ведення бойових дій, народжувались тисячі нових професій, а професія воїна залишалась. І сьогодні у нашої держави, яка прагне жити з усіма близькими й далекими сусідами у мирі та злагоді, є власні Збройні Сили, створені одразу ж після проголошення Україною незалежності. У них служать юнаки, а в останні роки – й дівчата, які в армійських буднях опановують різні військові спеціальності, вивчають зброю і бойову техніку, в учбових класах і на полігонах відпрацьовують практичні навички їх застосування.

 

Гай А.і. Крапля нашої крові на чужім знамені / Анатолій Гай. – Біла Церква : Буква, 2012. – 120 с.

У книзі військового журналіста і письменника Анатолія Гая, побудованій на документах і свідченнях, розповідається про встановлені автором за три десятиліття пошуків факти участі білоцерківців у 46-ти війнах ізбройних конфліктах на території 32-х країн світу з 1921 року по даний час.

В найбільшому розділі книги висвітлено участь білоцерківців у неоголошеній радянсько-афганській війні. Автором з не досліджуваних раніше архівних джерел найбільш точно встановлена загальна цифра учасників тієї війни з Білоцерківщини – 1750 військових і цивільних осіб.

 

Гудима А. Д. Жайворонкова пора: вірші та поема / Андрій Гудима. – К. : Радянський письменник, 1977. – 71 с.

 «Жайворонкова пора» - третя книжка поета А.Гудими, яку він присвячує рідному Поділлю, землякам-хліборобам, своїм ровесникам, закоханим у працю, рідну природу, у красу молодої душі.

Завершує книжку поема «Комбат», у якій розкривається героїчний образ Олексія Єременка, його безсмертний подвиг в імя Перемоги.

 

 

 

Гудима А. Д. Дзвони над Россю: поеми / Андрій Гудима. – К. : Молодь, 1988. – 96 с.

До   книги українського радянського поета  увійшли поеми, в яких автор зображує історичні події, що відбувалися на Білоцерківщині, з душевним теплом та співпереживанням пише про боротьбу нашого народу проти гнобителів, про повстання декабристів Чернігівського полку.

 «Сльози і пам’яті печаль» – реквієм вихованцям дитячого будинку «Малятко», розстріляним фашистами в 1941 році.

 

Гудима А.Д. Позиція серця:  вірші та поеми  / Андрій Гудима. – К. : Рад. письменник , 1984. – 94 с.

«Позиція серця» – це схвильована розмова про щире коханя і болюче відлуння минулої війни, трепетна пісня рідній землі й хлібові насущному, пристрасна сповідь перед батьками і Батьківщиною.

 

Гудима А.Д. Родиземля:   поезії  / Андрій Гудима. – К. : Дніпро, 1987. – 125 с.

Тематика збірки «Родиземля» визначається любов’ю поета до рідної землі, на якій живуть повнокровним життям його герої.

 

Гудима А.Д. Жниво:   поезії  / Андрій Гудима. – К. : Молодь, 1976. – 63 с.

 Поезія Андрія Гудими кличе то в далеке дитинство, то в поле, то в рідне село…

Андрій Гудима – автор збірок лірики «Брость», «Жниво», «Жайворонкова пора», «Позиція серця», «Родиземля», «Обличчя любові»; збірки історичних поем «Дзвони над Россю», романів у віршах «Устим Кармалюк», «Северин Наливайко», «Клекотіли орли», «На вівтар волі», «Сповідь Мазепи», прозових романів «Чуже весілля», «Поклонитися любові», «Кара без вини», «Лихо не спить», дилогії «Під знаком біди», «Хресна дорога».

 

Гудима А.Д. Кара без вини:  роман / Андрій Гудима. – К. : Урожай, 1993. – 288 с.

У романі автор звертається до жахливих подій, що внаслідок безглуздої сталінської тоталітарної політики мали місце в Україні у 1932-1933 роках.

Далеко від жвавих шляхів та людних місць розкинулося невелике подільське село Слобода, проте голод пройшовся і по ньому.

Встаньмо і пам’янімо , знайдімо в собі силу і мужність пройти за невигаданими героями шляхами їхньої хресної путі. Це потрібно «і мертвим, і живим, і ненародженим…»

 

Дідківський В.І. Аби не гірше: [ гумор і сатира] / Володимир Дідківський. – Біла Церква: Вид. О.Пшонківський, 2007. – 158 с.

Аби не гірше – п’ята поетична збірка сатири та гумору члена Національної спілки письменників України Володимира Дідківського.

- Аби не гірше, – іронізує автор, бо ж гірше нікуди. А сам собі на думці: буде краще, мусить бути краще.

 

Євтушенко Є.А. Багаті також плачуть / Віктор Євтушенко. – Біла Церква : Буква, 2005. – 104 с.

У книзі Віктора Євтушенка – поета-гумориста, лауреата кількох престижних Всеукраїнських конкурсів та фестивалів – спостережливий читач крізь призму класичної віршованої казки неодмінно розпізнає сьогодення нашого суспільного життя.

В сатирично-гумористичному стилі змальовуються герої книги, їхні характеристики, вчинки, поведінка, погляди на життя і, звичайно (як і в будь-якій казці), добро перемагає зло.

 

Євтушенко В.А. Не на того напали!/ Віктор Євтушенко – Біла церква:  Буква, 2013. – 96 с.

Гостра сатира в одинадцятій книжці популярного гумориста, президента Міжнародного фонду імені Павла Глазового, члена Асоціації діячів естрадного мистецтва України, не губиться в комікуванні побутових ситуацій.

Чутки про переполох, що межує з панікою, в рядах корупціонерів, здирників, шарлатанів, україножерів та іншої нечисті, які супроводжують вихід у світ кожної нової книжки автора, – не перебільшення! Та вони б його!.. Але не на того напали!

 

Євтушенко В.А. Юрась: [ текст] / Віктор Євтушенко.  – Біла церква:  Буква, 2006. – 112 с.

Перша повість уже відомого як гумориста Віктора Євтушенка  – про незахищеність дитини в знедуховленому радянському суспільстві, де зруйновано інститут родини. В центрі оповіді доля підлітка-інтернатівця, осиротілого через алкоголіків-батьків.

 

Жукова М.П. Невгасимий вогонь пам’яті / М.П.Жукова. – Біла Церква, 2008. – 304 с.

Книга-рукопис «Невгасимий вогонь пам’яті» – це невмируща пам'ять про всіх, хто загинув за мир і свободу, за щастя жити на цій землі. Безмежна шана і вдячність усім живим свідкам тих буремних і славних подій, захоплення їх мужністю, слава героям, приклад поколінням. Книга  «Невгасимий вогонь пам’яті» відстоює правду історії Великої Вітчизняної війни і пам'ять захисників нашої Батьківщини, які життям заплатили за мирне небо.

 

Опанасенко Н.П. Ночь разбросала светлячков : стихи / Нина Опанасенко. – К. : Веселка, 1990. – 54 с.

Член Спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій, людина важкої долі, інвалід 1-ої групи Ніна Опанасенко  пише  в своїй збірці  про зв’язок людини з природою, про натхнення і вміння дарувати людям тепло душі.

 Творчі досягнення Ніни Опанасенко оцінені міжнародною пам’ятною медаллю «Тим, хто переборов долю»  з нагородженням її орденом княгині Ольги третього ступеня і   занесенням її імені в “Золотий фонд» міста Білої Церкви.

 

Опанасенко Н.П. Время растить радость : стихи  / Нина Опанасенко. – К. : Молодь, 1988. – 80 с.

Головним мотивом збірки Ніни Опанасенко «Время растить радость» є  причетність  нашого сучасника до всього, що його оточує на землі. Авторка пише про людей мужніх, здатних   долати суворі труднощі життя.

 

Опанасенко Н.П. Упавший лист : стихи  / Нина Опанасенко. – К. : Рад. письменник, 1987. – 111 с.

 Радість і горе буття, вічний пошук людського взаєморозуміння, мрії і надії – ось головний мотив автора даної збірки.

 

Мазуренко М.С. Якщо кохаєш, то живеш : збірка поезій / М.С.Мазуренко. – Біла Церква: ТОВ Білоцерківдрук, 2013. – 210 с.

«Якщо кохаєш, то живеш» – п’ята книга поезій, яка видана М.С.Мазуренко за останні три роки. Ця збірка, до якої увійшла незначна частина творів 2010-2012 років, є продовженням поетичної творчої діяльності автора. За цей час понад чотириста віршів Микола Сергійович написав на ліричні теми – адже жити без кохання неможливо.

 

Невінчана Г.В. Містечковий бомонд: іронічний роман / Галина Невінчана. – Біла Церква: Буква, 2012. – 224 с.

Дитячі мрії тільки здаються мріями, насправді дитина бачить своє призначення. Ось і в житті головної героїні несподівано для неї самої мрії починають здійснюватися. Однак не все так просто. Десь це нагорода за завзятість та цілеспрямованість, десь – просто вдалий збіг обставин. Та життя є життя, а тому в ньому є місце і радощам, і печалям, і любові, і зневазі. Ось тільки розпачу в житті не повинно бути.

 

Краєвська (Братченко Т.І.) Таїна. Лабіринти долі: оповідання / Таїна Краєвська. – Біла Церква: ТОВ Білоцерківдрук, 2011. – 196 с.

Примхливість долі багатьох героїв цих оповідань часом видається неймовірною. Проте саме сюжетні повороти дозволяють автору висвітлити характер «маленької» української людини зламу тисячоліть у критичних соціальних умовах.

 

Краєвська Т. (Братченко Т.І.). Випробування жінкою: роман / Таїна Краєвська. – Біла Церква: Білоцерківдрук, 2013. – 340 с.

«Випробування жінкою» – це розповідь про кохання сільського юнака до богемної жінки, про труднощі і перешкоди, які він долає, про сучасні соціальні проблеми і пошуки втраченої духовності, про національні традиції і пам’ятні сторінки з історії нашого народу.

 

Братченко Тетяна-Таїна. Портрет циганки: повість / Тетяна – Таїна Братченко. – Біла Церква: Видавець Пшонківський О.В., 2005. – 146 с.

Білоцерківський науковець, працюючи в архіві, несподівано натрапляє на цікавий документ: виявляється, його приятель-букініст Леон є нащадком угорського графа та табірної циганки. Він повідомляє цю новину знайомій журналістці. В пошуках істини та зустрічається з художниками, циганами і їхнім бароном, польськими журналістами й угорським скрипалем, щоб нарешті розгадати загадку зниклого портрета циганської красуні позаминулого сторіччя.

 

Миняйло В.А. По эту сторону правды» : роман/ В.А.Миняйло  – М. : Советский писатель, 1987. – 352 с.

Романом «По эту сторону правды» завершується трилогія про героїчну боротьбу радянських людей з гітлерівськими окупантами на Україні. В центрі розповіді образ партизана Олекси Копитенка. Війна залишила на ньому свою відмітку – осколок гранати в серці. Але він продовжує вести активний спосіб життя, зі своїми односельчанами він піднімає колгосп, вирощує врожаї…

 

Міняйло В.О. Останній рубіж : роман / Віктор Міняйло. – К. : Рад. письменник, 1986. – 326 с.

 Роман сучасного українського письменника повертає нас до суворих часів Великої Вітчизняної війни. Тяжко поранений партизан Олекса Копитенко повертається в рідне село, спалене фашистами. Колишній воїн їде уповноваженим у Стрижики, де згодом очолює колгосп, бореться з бандитами, вирощує перші врожаї хліба на звільненій від окупантів землі… Як пам'ять про нього залишається в селі викопаний ним ставок, названим Олексиним.

 

Міняйло В.О. Кров мого сина : роман /Віктор Міняйло. – К. :  Дніпро, 1986. – 374 с.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте» - такий лейтмотив роману про події Великої Вітчизняної війни. Відомий український письменник розповідає про село Заріччя, знищене фашистами в 1942 році, про самовідданих патріотів-партизанів, мешканців навколишніх сіл, що стали до боротьби з ненависними окупантами.

 

Розвозчик П.І.Земля Світовида: поезії / Петро Розвозчик. –  Біла Церква : Буква, 2004. – 112 с.

«Земля Світовида» – третя книга сучасного українського поета Петра Розвозчика, яка порадує цінителів високої поезії: збірка поліфонічна за своєю тематикою, має потужну образну систему та концептуальну цілісність.

Одухотворене слово автора сягає своїм корінням глибин проукраїнської міфології і проростає в нашому нелегкому сьогоденні пагонами надії на краще майбуття рідної землі.

 

Розвозчик П.І.Ластівчине зілля: [збірка поезій]/ Петро Розвозчик. – Біла Церква : Видавець Пшонківський О.В., 2007. – 80 с.

Книга сучасного українського поета Петра Розвозчика адресована щонайперше ерудованому школяреві. Автор майстерно вибудовує неповторний світ збірки, де живуть снігова кульбабка й таємничий Рип-Рип, Різдвяний ранок і Великоднє сонечко, небесний принц і амазонка літа, смородинка Чорне Вушко й діти молодого дощу, вітер Солопій і Мавповечір, Віковічний сторож лісу та інші мешканці-персонажі. Перепусткою в цю чарівну й дивовижну країну є фантазія, уява, образне мислення юного читача…

 

Чернецький Є.А. Браницькі / Євген Чернецький. – Біла Церква: Видавець Пшонківський О.В., 2011. – 736 с.:іл.

В книзі висвітлено історію Браницьких – одного з найбільших знаменитих родів герба Корчак. Описано розвиток двору графів Браницьких у Білій Церкві, продемонстровано напрямок розвою їхніх маєтків та резиденцій. В додатках вміщено нотатки про рід Корчаків-Браницьких останньої представниці Анни Браницької-Вольської та фундаментальну працю Оксани Степанишиної, присвячену економіці графських маєтків.

 

Чернецький Є.А. Історія Білої Церкви: події, постаті, життя / Євген Чернецький. – Біла Церква: Видавець Пшонківський О.В., 2013. – 448 с.:іл.

Книга розповідає про історію Білої Церкви.

Долі білоцерківців та життя міста показане на тлі історії Центрально-Східної Європи. Охоплено часи від Середньовіччя до перших кроків самостійної України. Читачі познайомляться також з краєм, над яким гордо височіли вежі Білоцерківського замку, який захищала білоцерківська шляхта та козацтво, яким милувалися письменники та митці.