Успіх становлення нашої країни багато в чому залежить від рівня духовного розвитку людини. Ідеї, основи яких закладені К. Ушинським, В. Сухомлинським, Д. Кабалевським та іншими видатними педагогами про те, що першоджерелом розвитку людини є краса оточуючого світу і людська творчість, не втратили своєї актуальності і сьогодні.

За твердженням відомого психолога Л.Виготського, навчити творчості неможливо, але можна дати вміння, навички та знання, які допоможуть студенту у творчості. Та чи не найважливішим у справі активізації художньої творчості в коледжі стало створення в 2004 році студії «Штрих»  для обдарованих студентів під керівництвом викладачів циклової комісії перукарського відділення мистецького напряму Л.Ю. Лемешко, І.П.Зотової, Л.О.Печенкіної та Н.А.Стретович.

Мета навчання в студії – це розвиток творчих здібностей, просторового і абстрактного мислення, формування у студентів широкого загальнокультурного гуманістичного світогляду, високого рівня культури особистості. Це відбувається завдяки повторенню вивченого матеріалу з дисциплін «Живопис» та «Рисунок» та вивченню нового, більш складного, не передбаченого програмою, а саме: нових складніших технік, технологій, засобів живопису, рисунку, оформленню та презентації своїх художніх робіт.

Роботи студентів студії «Штрих» беруть участь у різних виставках та конкурсах.

Відзнаки 2012 року:

У конкурсі «Краса руками молодих», який проходить щороку в березні на базі міського краєзнавчого музею, наші студенти  Мітрофанова Анастасія та Махіня Світлана були нагороджені дипломами та подарунками, а викладач Зотова І.П. відзначена подякою  від організаторів мистецького конкурсу.

На Всеукраїнському конкурсі «Духовність України» наші студенти стали переможцями в номінаціях:

Графіка: Грищенко Любов – пам’ятний приз та диплом І ступеня;

Осовська Ірина – пам’ятний приз та диплом ІІ ступеня.

Живопис: Шкредова Вероніка – пам’ятний приз та диплом І ступеня;

Леміш Анастасія – пам’ятний приз та диплом ІІ ступеня.

На обласному конкурсі «Я Київщини гордість та надія» студентка Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну Шкляр Аліна представляла творчу роботу «Спогади про минуле» в номінації «Живопис» та була нагороджена дипломом ІІІ ступеня та пам’ятними подарунками, а викладач Лемешко Л.Ю. отримала подяку від голови облдержадміністрації за підготовку переможця.

У 2013 році в конкурсі «Від захоплення до мистецтва» 5 робіт студії посіли призові місця в номінаціях:

Графіка: Волосянчук Галина за роботу «Сова» (керівник викладач Зотова І.П.) – пам’ятний приз та диплом ІІІ ступеня.

Живопис:Сторожук Юлія  за роботу «Подих минулого – пам’ятний приз та диплом І ступеня;

Лукієнко Олександра за роботу «Зустріч» – пам’ятний приз та диплом ІІ ступеня;

Драчук Олена за роботу «Літній степ» та Лукієнко Олександра за роботу «Гармонія» – пам’ятний приз та диплом ІІІ ступеня (керівник викладач Лемешко Л.Ю.).

 

Завданням студії є також оформлення постійно діючих виставок в кабінеті

№ 5 (за планом) та  естетичне оформлення всіх відділень коледжу.

На виставках представлені найкращі роботи студентів за актуальною тематикою, які потім заносяться в новостворений «Альманах художніх робіт студентів коледжу», що буде виходити один раз на рік і зберігатись в бібліотеці коледжу.

Планується також перегляд художніх робіт з виставок, які відбулися, на сайті коледжу.

Учасники студії з великим ентузіазмом допомагають також в оформленні виставок на різних заходах коледжу.

Найактивніші учасники студії  наприкінці навчального року нагороджуються пам’ятними дипломами та заохочувальними призами.