Підприємництво в Україні: становлення та сучасні тенденції розвитку

В наші дні, як система суспільних відносин, що гарантуються та охороняються Конституцією, підприємництво є однією з фундаментальних засад демократичного конституційного ладу в Україні, силою, здатною здійснити ринкові перетворення та відродити країну.

12 квітня в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну відбулася міська студентсько-учнівська конференція на тему: «Підприємництво в Україні: становлення та сучасні тенденції розвитку». Учасники – учні, студенти і викладачі вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та професійно-технічних училищ м. Білої Церкви мали нагоду долучитися до висвітлення інформації про історію та сучасні здобутки теорії і практики підприємництва.

Під час відкриття конференції з вітальним словом до присутніх звернулася  директор Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну, Заслужений працівник освіти Степура Алла Олегівна підкреслила актуальність заходу та важливу роль науково-дослідницької роботи у навчальному процесі й створенні умов для розширення знань майбутніх фахівців з теорії і практики підприємництва, формування  інноваційного економічного мислення, підприємницьких здібностей та  професійно-ділових  якостей. Привітала учасників директор приватного підприємства «Р. СТАЙЛ» м.  Білої Церкви Бойко Раїса Дмитрівна та висловила побажання учням та студентам долучитися в майбутньому до відродження підприємницької ініціативи в Україні, ставити амбітні цілі та досягати успіху.

Протягом XIX – початку XX століття в Україні була створена потужна  цукрова промисловість. Прізвища українських підприємців – Симиренків, Яхненків, Терещенків стали відомими не лише в Україні, а й за її межами. Досить змістовною  була доповідь учасниці конференції – студентки студентку 3-го курсу Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу Пустовіт Валерії на тему: «Шлях до успіху першого олігарха України». 

Сьогодні формування  конкурентних переваг кожного підприємства та ефективної, конкурентоспроможної економіки складає стратегічний курс державної політики в нашій країні. На пленарному засіданні з доповіддю на тему: «Вибір конкурентних стратегій як засіб активізації та підвищення ефективності діяльності підприємства» виступила студентка 2-го курсу Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету Каленик Світлана.

ХХІ століття називають століттям жіночого підприємництва. Праця підприємниці особлива, ці важливі жінки безпосередньо беруть участь у формуванні економічного ладу і демократичного суспільства. Гостя конференції Бойко Раїса Дмитрівна цікаво розповіла про свій шлях до успіху в підприємницькій діяльності, про власне підприємство, на якому, дякуючи досвіду та професіоналізму, команда конструкторів і технологів щорічно розробляє 200 моделей одягу, та про власну торгову марку «B.RAISE», яка 27 років  успішно представляє лінію жіночого одягу на ринку України.

Жінка в бізнесі – досі загадка. Як жінки умудряються поєднувати такі непрості ролі: бізнес-леді і берегині домашнього вогнища? Існує й споконвічна проблема гендерної асиметрії. З доповіддю на тему: «Жіночий бізнес – місія» виступила студентка 1-го курсу Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну Сович Альона.

Учасники конференції заслухали низку доповідей про видатних підприємців в історії України, сучасний стан та проблеми розвитку підприємництва в економіці нашої держави, тенденції та соціокультурні аспекти розвитку жіночого потенціалу в підприємницькій діяльності на засіданнях секцій за тематичними напрямками: «Історія підприємництва та економічної думки в Україні»; «Підприємництво як чинник соціально-економічного прогресу»;  «Жіноче підприємництво в Україні: проблеми та перспективи».

Підводячи підсумки роботи конференції, директор коледжу Степура  А. О. вручила учасникам сертифікати, висловила подяку доповідачам, їх керівникам та оргкомітету конференції - викладачам циклової комісії коледжу напряму суспільно-гуманітарних та економічних дисциплін.

В сучасних умовах розвитку економіки України найбільш актуальним стає питання створення інноваційних проектів та бізнес-ідей. Важливо в цьому процесі  слідувати принципам ведення бізнесу, врахувати дії економічних законів.

Шановні учасники конференції, нехай сьогоднішні наукові починання будуть для кожного з вас успішними!