Факультативи, курси за вибором студентів, гурткова робота

Пор. №

Позапредметна  робота

Керівник

Режим роботи

1.

Факультатив поглибленого вивчення англійської мови

Я.В. Герасименко

вівторок, четвер;

15 год. 15 хв. – 16 год.

2.

Дебатний клуб «Успіх»

В.О. Пренковська

четвер; 15 год. 30 хв. – 16 год. 30 хв.

3.

Поетична студія «Етюд»

Л.Г. Дубченко

2, 4 вівторок місяця; 15 год. 15 хв. – 16 год.

 

Курси поглибленого вивчення англійської мови

Глобалізація суспільства, потреба особистості в швидкій адаптації до умов полікультурного світу, який весь час змінюється, посилює інтерес до мовної освіти як важливого інструменту життєдіяльності людини в полікультурній і мультилінгвальній спільноті людей. Мовна освіта є важливим засобом, котрий формує свідомість особистості та її здатність бути соціально мобільною в суспільстві, сприяє веденню діалогу культур у світі, що глобалізується навколо розв’язання різноманітних проблем. Нові освітні реалії передбачають формування філософії сучасного європейця — «навчання упродовж життя», яка дає усвідомлення необхідності самоосвітньої діяльності особистості та його готовності опановувати нові знання, в т. ч. вивчати нові мови.

З  цією метою в коледжі запроваджено викладання  курсів поглибленого вивчення англійської мови.

Програма курсу має послідовний характер та базується на вивченому раніше матеріалі, з підтримкою міжпредметних зв’язків за спеціальністю студента.

Основою метою курсу є вдосконалення розмовних, письмових та аналітичних навичок студентів з англійської мови.

Види діяльності, що передбачаються программою курсів розуміння, аналіз та відтворювання автентичних текстів та вільне презентування тем за спеціальностями, літературний переклад, робота з газетними матеріалами, ознайомлення та практичне опрацювання граматики англійської мови, робота з творчими завданнями, оволодіння навичками ділової кореспонденції та інше.

 

Презентація збірки віршів

Презентація збірки віршівНинішні студенти коледжу у майбутньому стануть спеціалістами своєї справи, віримо, що хорошими, хочеться, щоб – відомими законодавцями моди, дизайнерами, модельєрами, кутюр’є, а ще всесвітньо відомими стилістами, візажистами, Web-дизайнерами, фахівцями комп’ютерної графіки, офіс-менеджерами, програмістами…

Шлях до успіху завжди нелегкий, та коли на чудові фахові витвори надихає поезія, – це окрилює, піднімає над буденністю, і з’являються витвори варті пензля художника.

Нещодавно коледж  презентував збірку віршів студентів та учнів «Поетичні етюди».  Ми уже звикли до публікацій віршів наших студентів у газеті «Коледж», і ось – власна книжечка! Нехай зовсім не велика, але в ній – молода людина з її вподобаннями, закоханістю, працею над собою.

Коледж профінансував видання та вручив своїм поетам збірку. Надійшла вона також до бібліотеки, аби усі студенти могли почитати вірші наших поетес.

 

Дебатний клуб БКСД «Успіх»

спрямований на розвиток риторичних навичок,

критичного, структурного мислення, вміння  співпрацювати з людьми

Мета навчання студентів нової  інтерактивної  освітньої методики  – дебатам з використанням різноманітних форм роботи, спрямованих на поліпшення ораторських навичок, створення умов для максимального гармонійного розвитку особистості, забезпечення студентам можливості обговорювати питання, що мають вплив на їхнє життя і розвиток суспільства.

Обгрунтування. Дуже часто в системі комунікації виникають суперечливі питання, які потребують не лише чіткого викладу, а й різноманітної інтерпретації проблеми. Спільне обговорення, дискусія, боротьба за правоту швидше приводять до істини, змушують зважити “за” і “проти”, а вже тоді зробити висновки. Форма такого спілкування – дебати, одна з популярних серед молоді.

Традиція дебатування  сьогодні утримує сильні позиції в навчальних закладах світу.

Проект БКСД «Дебатний клуб» спрямований на розвиток риторичних навичок, критичного, структурного мислення,  оволодіння мистецтвом еристики, вміння  співпрацювати з людьми.

Інформація про діяльність. Дебати – це командна, рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша – опонує їй. У ході гри (турніру) команди змагаються між собою навколо визначеної теми. Обов’язок обох команд — кваліфіковано, у межах певних часових рамок представити свою позицію, власні аргументи «за» чи «проти» за правилами гри Британського формату парламентських дебатів. Гру оцінює суддя (або кілька суддів), які й визначають переможця.

Очікувані результати. Участь у Дебатному клубі дає змогу розвинути критичне мислення, сприяє оволодінню мистецтвом красномовства, вивчати прийоми ораторської майстерності, знайомитися із основними логічними законами, застосовувати навички психологічного впливу, опановувати премудрості невербальних засобів, виробляє об’ємне бачення тієї чи іншої проблеми. Дебати виховують вміння працювати в колективі, повагу до опонента, толерантність. Участь у дебатах сприяє розширенню світогляду, адже дебатери порушують найактуальніші громадсько-політичні теми.

 

Дебатний клуб БКСД запрошує!

Якщо Ви хочете:

  • навчитися говорити зрозуміло для інших;
  • навчитися переконувати інших;
  • перебороти страх виступу перед аудиторією;
  • навчитися чітко і логічно висловлювати та аргументувати свої думки;
  • з користю провести вільний час, то

завітайте до нашого клубу.

Особисто взяти участь у дебатах можна щочетверга  в аудиторії № 32 о 15.30 год.