2016 рік – рік державних ювілеїв: 25 років незалежності України, 25 років Всеукраїнському референдуму, який підтвердив Акт проголошення незалежності України, 20 років Конституції України.

На виконання Указу Президента України «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» від 03 грудня 2015 року № 675, листа Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2016 року № 1/9-385 «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку» Перший урок у 2016/17 навчальному році буде присвячений відзначенню 25-ї річниці незалежності України.

Головна мета Першого уроку – поглиблення знань учнів та студентів із історії України та процесів державотворення, боротьби за здобуття Україною статусу незалежної, суверенної, демократичної держави; усвідомлення важливості та цінності ідеї власної державності; засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої європейської держави.

Завдання, які мають бути реалізованими в процесі Першого уроку і в подальшій виховній діяльності:

 • поглиблення знань учнів та студентів про ключові події українського державотворення у ХХ столітті;
 • ознайомлення учнів та студентів із видатними постатями громадсько-політичного, військового, культурно-мистецького середовища, які зробили вагомий внесок у розвиток українського державотворення та популяризацію національної ідеї;
 • сприяння усвідомленню молоддю спільних цінностей української нації: державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й демократичних засад державного устрою;
 • активізація пізнавального інтересу молодого покоління до історико-культурної спадщини країни та державотворчих подій історії України ХХ століття;
 • виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій українців та представників інших національностей, які населяють країну;
 • формування активної життєвої позиції учнів та студентів, їх громадянського самовизначення, прагнення до самореалізації в Україні;
 • формування негативного ставлення до проявів дискримінації, жорстокості та насильства, засудження військової агресії;
 • розвиток умінь і навичок, що мають стати фундаментом формування громадянської, історичної та національної свідомості ;
 • формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту своєї Батьківщини і служби у Збройних силах України.

Ефективність проведення Першого уроку залежить від обізнаності самого вчителя з історією і традиціями власної країни, а також усвідомлення ним уроків українського державотворення.

Для якісного забезпечення Першого уроку рекомендуємо використовувати державну символіку України – Прапор, Герб, Гімн; ілюстрації та фотознімки відомих куточків України, Європи, ілюстрації краєвидів  рідного краю; елементи народної символіки; Інтернет-ресурси, що дають змогу запропонувати учням та студентам віртуальні подорожі музеями України та Київської області.

Із метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави рекомендуємо розпочати Перший урок хвилиною мовчання. Варто згадати імена випускників навчальних закладів, жителів міста, котрі загинули, захищаючи Україну. На Перший урок пропонуємо запросити представників місцевого самоврядування, діячів культури і науки, учасників Революції Гідності, учасників АТО, представників громадських та волонтерських організацій.

Одним із ключових акцентів Першого уроку має стати   ознайомлення учнів та студентів з історією Конституції України, 20 років з дня прийняття якої відзначили 28 червня 2016 року. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року на п’ятій сесії Верховної Ради України, закріпила статус незалежної України як рівноправного учасника міжнародних відносин, визначила засади всього суспільного життя, права та обов’язки людини й громадянина, основи організації та принципи діяльності державного апарату України.

Тому, важливо, у ході Першого уроку спрямувати зусилля на вирішення завдань щодо підвищення обізнаності  учнів та студентів із Конституцією України та формування їх правової свідомості. Окрім того, необхідно розкрити сутність окремих статей Конституції України як Основного Закону держави, що визначають цінності української нації: державний суверенітет, незалежність, територіальну цілісність й демократичні засади державного устрою (стаття 1; стаття 132).

Події останніх років, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Тому одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у   молоді громадянських якостей, розуміння приналежності до Українського народу.

Форми і методи проведення Першого уроку можуть бути різноманітними і мають стати творчим доробком кожного педагога: круглий стіл, конференція, пошукова гра, колективна творча справа, віртуальна екскурсія, експедиція, фоторепортаж, презентація, інтернет-форум, усний журнал, літопис, диспут, дебати, ток-шоу, соціальний ринг.

Музичний супровід уроку, виконання гімну України, використання державної та національної символіки сприятимуть створенню урочистої атмосфери на уроці. Педагогу варто звернути увагу на додаткове святкове оформлення класної кімнати. Змістовно провести урок допоможуть запрошені гості: учасники АТО, політичні діячі, письменники, знавці рідного краю, вчені.

У підсумку Першого уроку варто підкреслити, що кожен   може зробити свій внесок у становлення нашої держави. А учні та студенти Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну - старанно навчаючись, здобуваючи професійні знання, та створюючи свої перші вироби, перші колекції одягу, цим вносять посильний дарунок рідній країні.

Нехай 2016/17 навчальний рік буде мирним і щасливим, багатим на нові ідеї та звершення. Від щирого серця бажаємо Вам добробуту, злагоди і творчої наснаги. 

Сценарій Першого уроку 2016-2017 навчального року на тему: «Від проголошення Незалежності до нової України»

Методичні рекомендації підготувала

заступник директора з виховної роботи

Дога І.П.

Патріотичне виховання – це планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто любові до Батьківщини.

Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну, систематична і цілеспрямована взаємодія педагогів зі студентами з метою формування у вихованців високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

На сьогодні перед працівниками коледжу стоїть завдання – виховання у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.

Основна ідея патріотичного виховання в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну полягає в мотивації громадянської активності молодого покоління, що є запорукою небайдужості до долі країни як сучасного, так і прийдешніх поколінь громадян.

Сьогодні  у зв’язку з ситуацією в державі патріотичне виховання набуло вкрай важливого значення. І приємно, що в цьому році наші студенти проявляли  неабияку патріотичність, в більшості спрямовану на волонтерську допомогу, адже саме вона зараз необхідна.

Україна, наша Батьківщина, переживає зараз велике горе. І ніхто навіть подумати не міг, що саме ця ситуація змусить жителів країни стати справжніми патріотами. Нарешті вишиванка стала сучасною та модною, Гімн України – коханою мелодією, з якої починається та закінчується день, кольори прапору – улюбленими кольорами модельєрів, стилістів, фотографів. І кожен з наших студентів теж став справжнім патріотом.

{youtube}z1YXwxRWxQA{/youtube}

Детальніше...

Патріотизм у найзагальнішому розумінні – це любов до Батьківщини. Для кожної людини в світі її рідний край – найдорожчий та наймиліший серцю. Це той клаптик землі, що привітав її з життям, де минули дитячі роки, де живуть найближчі люди. Такі почуття зрозумілі, вони природні. Ці почуття роблять людей близькими одна до одної, об’єднують. Країна – це велика родина, де всі живуть спільними радощами та проблемами. Патріотичні почуття є в кожного з нас, і ми маємо прагнути зробити щось важливе для своєї Батьківщини. І це повинно цінуватися.

Україна – єдина, соборна, унітарна держава. І для збереження її цілісності та незалежності розгорілася Революція Гідності, де постраждали тисячі українських громадян, загинули сотні кращих синів нашої держави. Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих і висловлюємо впевненість у тому, що наш народ зробить усе можливе і неможливе, щоб в нашій країні запанував мир і спокій.

Слава Україні!

Героям слава!

{youtube}jNReSXLfOfU{/youtube}

Доброю традицією у нашому коледжі стало розпочинати навчальний рік Днем здоров’я, який сприяє згуртуванню студентських колективів, прищеплює навички здорового способу життя та дає змогу в кожній групі виявити спортсменів.

Організація та проведення Дня здоров’я стало можливим за підтримки Заслуженого працівника освіти України директора Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну Степури А.О.

Цього року  День здоров’я розпочався з внесення Державного прапора України, під час якого всі присутні виконали Державний гімн.

Оскільки одним із найсуттєвіших показників моральності людини є любов до Батьківщини та відданість своєму народу, то презентації всіх  груп об’єднала патріотична тематика.

Вишиванки, якими не можна було намилуватися, камуфляжні форми, які викликають повагу та надихають на мужність, жовто-блакитні футболки та прапори, які викликають гордість за Батьківщину та піднесення морального духу – все це було притаманне нашим учням та студентам, які також не залишаються байдужими до того, що відбувається в країні.

Детальніше...

Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов...

Війна 1941 року увірвалася в юність наших дідів і прадідів, мов чорний смерч. Підпалила квітучу землю, затьмарила міста і села. Вона розбила сім'ї, розділила закоханих, забрала синів у матерів.

Сучасні молоді люди не знають і не хочуть війни. Але ж її не хотіли і ті, хто гинув, не думаючи про смерть, не вірячи в те, що не побачать більше ні сонця, ні трави, ні рідних і близьких, ні своїх дітей. Чим далі від нас війна, тим більше усвідомлюємо ми велич народного подвигу, а найбільше – ціну перемоги.

Подвиг наших дідів та прадідів, які відстояли свободу та мир, - безсмертний!

Напередодні Дня Перемоги  у Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну була проведена низка заходів, присвячених Великій Перемозі над фашизмом.

7 травня 2014 року студенти коледжу привітали учасників Великої Вітчизняної війни, які в минулому були працівниками нашого коледжу: Ведернікова В’ячеслава Андрійовича, Верещагіну Таїсію Іванівну та Кебкало Світлану Мойсеївну. Ветерани звернулися зі словами  вдячності молодому поколінню за збереження пам’яті та поділилися спогадами про страшні часи, які довелося їм пережити.

До дня Великої  Перемоги у бібліотеці коледжу відкрилася книжкова виставка «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього» та виставка репродукцій картин художників радянського періоду «Честь і слава солдатам Перемоги».

Детальніше...

Патріотичне виховання в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну

здійснювалося такими виховними заходами:

Виховні заходи:

 • Відкритий виховний захід «Чорні крила над Україною»;
 •  Година пам’яті «Голод 1932-33 років» (Показ тематичного документального фільму);
 • Участь у поминальній ході, мітингу, покладанні квітів до пам’ятника жертв Голодомору;
 • Книжкова виставка «Голо в хатах стало, лихо всіх застало»;
 • У пам'ять про "Небесну сотню".
 • "День соборності України".


Лекторії:

Тематичні екскурсії з відвідуванням:

 • Музею-виставки «Українська вишивка» в коледжі;
 • Дендропарку «Олександрія»;
 • Краєзнавчого музею;
 • Храмового комплексу с ландшафтним парком в с. Буки Сквирського району Київської області;
 • Музею ім. Т.Г.Шевченка в м. Каневі;
 • Музею Чорнобиля в м. Києві;
 • Музею Однієї вулиці на Андріївському узвозі в м. Києві;
 • Музею Народної архітектури та побуту в с. Пирогове;
 • Історичного парку «Мамаєва слобода» в м. Києві;
 • Історичних пам’яток м. Львова;
 • Меморіальний комплекс музею ВВВ в м. Києві;
 • Похід до краєзнавчого музею.

Показ документального фільму: «Олександрія – перлина України» .

Проведення конкурсу: «Кращий читач української книги».

Літературна вітальня: «Натхнення». Зустріч з поетами Білоцерківщини Дідківським В.І., Євтушенко В.А.

Фольклорне свято «Андріївські вечорниці».

Своєчасне оформлення інформаційного бюлетеню: 

 • «Відкриття, події, факти»;
 • «Місяць в історії»;
 • «Видатні особистості, що народилися в місяці».

Виховні години в навчальних групах:

 • Україна – наш спільний дім;
 • Що таке національна свідомість;
 • Незламний дух Великого Кобзаря;
 • Рідна мова – найдорожчий скарб.

Оформлення книжкових виставок:

 •  «Він віддав серце дітям» (До 95 річчя від дня народження В.О.Сухомлинського);
 • «Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі!» (До 150-річчя від дня народження О.Ю. Кобилянської);
 • «Кому повідаю печаль мою» (До 135-річчя від дня народження Олександра Олеся);
 • «Віддав себе я праці без вагання» (До 150 річчя від дня народження Б.Д. Грінченка);
 • Книжкова виставка до Дня Соборності України та Дня пам'яті Героїв Крут.

Відвідування обласного музично-драматичного театру ім. П.Саксаганського. Перегляд п’єси «Кайдашева сім’я» (До Дня народження І.Нечуя-Левицького).

Участь у творчому дитячому марафоні «Майбутнє України будуємо разом».

Організація та проведення ІІ обласного етапу ІV міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка серед студентської молоді Київської області.

Патріотичне виховання юного покоління

в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну

Патріотичне виховання - це сфера духовного

життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить,

до чого прагне, що любить і ненавидить

людина, яка формується 

(В.О. Сухомлинський).

 

Патріотичне виховання – це планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини.

Таке виховання включає розвиток любові до своєї країни, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу; потребу зробити свій внесок у долю Батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу.

Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу коледжу, являє собою систематичну і цілеспрямовану взаємодію педагогів зі студентами з метою формування у вихованців високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

Патріотичне виховання включає у себе соціальні, цільові, функціональні, організаційні та інші аспекти, володіє  високим рівнем комплексності, тобто охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує усі сторони життя: соціально-економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, історію, державу, право.

Кожна молода людина є активним учасником розбудови громадянського суспільства, відіграє в ньому важливу роль та несе відповідальність у процесах прийняття рішень на всіх рівнях, які впливають на їх життя, а держава забезпечує доступ молоді до відповідних та необхідних програм та послуг незалежно від статі, географічного положення, соціального, культурного, економічного чинників.

На сьогодні перед працівниками коледжу стоїть завдання – виховання у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.

Без почуття патріотизму, як своєрідного кодексу моральних принципів, історичної пам’яті та ідейно світоглядних принципів, що передбачають всезагальну відданість окремій історичній спільноті, важко уявити процес формування системи, здатної  забезпечити  свободу, рівність та громадянську гідність.

Без любові до своєї Батьківщини, без утвердження патріотичної свідомості, ідеї нації як політичної спільноти, об’єднаної історичною долею, державною мовою, без визнання гідності людини й цінності людської особистості як ключового елемента права, без продукування та культивування ціннісних орієнтацій, годі сподіватися на динамічну трансформацію української патріотичної молоді в суспільстві.

  Виходячи з цього, основна ідея даного виховання в Білоцерківському коледжі дизайну та сервісу полягає у мотивації громадської активності молодого покоління, що є запорукою небайдужості як сьогоднішнього, так і прийдешніх поколінь громадян.

Найкращою мотивацією до безкорисної суспільної праці є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбутнього. Саме тому патріотичне виховання молоді є одним з найголовніших виховних напрямків в коледжі. 

{youtube}0k1VJKW76LE{/youtube}

Корисні посилання