Кожному з нас доводилося зіштовхуватися із усякими життєвими негодами, коли життя здається натягнутим над прірвою канатом, а ми виглядаємо, як новачки-канатохідці, невпевнені й беззахисні. Нам хочеться схопитися хоч за соломинку, аби тільки відчути під ногами твердий ґрунт і відсіктися від цього огидного почуття уразливості. На жаль, ніхто не застрахований від подібних стресів. А раз так, виходить, треба вчитися тому, як поводитися в кризовій ситуації.

Хоча лиха у всіх різні, дотримуючись певної тактики поводження, можна відновити щиросердечну рівновагу при будь-якій, навіть найбільшій неприємності. Головне – повірити в те, що невдачі здатні загартовувати, як руйнівний вогонь загартовує сталь, і що ви в результаті можете стати дужче й мудріше. І хоча невдача невдачі ворожнеча, з кожної потрібно намагатися вийти гідно.

Керівництво до дії:

1. Вірте в себе

Якщо ви почуваєте себе невпевненою і беззахисною, сфокусуйтеся на своїх сильних сторонах. Може бути, у вас гарний смак і ви вмієте прекрасно шити або в’язати? Можливо, ви готуєте дуже смачні страви? Робіть це, відволікаючись. І все потроху налагоджуватиметься.

2. Подивіться правді в очі

У такій ситуації в жодному разі не можна вподібнюватися страусові, що у хвилини небезпеки зариває голову в пісок і створює собі ілюзію захищеності. Роблячи вигляд, що нічого не трапилося або пускаючи все на самоплив, ми тим самим лише підсилюємо в собі неприємне й хворобливе почуття уразливості.

 

3. Не соромтеся своїх почуттів

Щоб звернути тимчасову непевність і беззахисність у силу, треба обов’язково дотримуватися одного правила. А саме: бути чесною в оцінці свого стану. Особливо перед самою собою. Як не парадоксально це звучить, але знову досягти контролю над власними думками й почуттями можна тільки після чесного й відвертого визнання, що ви цей контроль тимчасово втратили.

Правда, зізнатися в цьому собі ми сили знаходимо, а от показати свій хибкий емоційний стан іншим часто соромимося. І тим самим відрізаємо собі шлях до нового життя. На поміч зі сторони скоріше можна розраховувати тоді, коли оточуючі будуть знати про ваші проблеми. А інакше як вони здогадаються, що вона вам потрібна?

Основні правила поводження у кризовій ситуації

♦ Пам’ятайте, що відчуття, начебто увесь світ звалився, відвідує майже кожну людину хоча б раз у житті. Це природно. Тому подібний стан анітрохи не применшує вашої гідності.

♦ У жодному разі не звинувачуйте себе, якщо у вашому житті щось не так. Більшість наших неприємностей виникає, як правило, через незалежні від вас обставини.

♦ Не згадуйте те, що трапилося знову й знову сотні разів. Змусьте себе викинути з пам’яті те, що відбулося, і зосередьтеся на тим, до чого ви прагнете.

♦ Частіше спілкуйтеся з близькими людьми, не прирікайте себе свідомо на самітність. Не варто забувати, що один у полі не воїн.

♦ Намагайтеся частіше спілкуватися з оточуючими, приймати участь в громадських заходах, відвідувати концерти, презентації, виставки, реабілітаційні зустрічі, клуби за інтересами. Спільну проблему завжди вирішувати легше.

Умій володіти собою

  1. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість.
  2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.
  3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам’ятай: кожна людина – така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.
  4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і позування.
  5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм – джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам’ятай, що «рана заживає поступово».
  6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам’ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.
  7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.
  8. Будь толерантною особистістю.

Толерантність ( від лат. Tolerans – терплячий) – терпимість до чужих думок і вірувань.

Агресія (від лат. Aggressio – нападаю) – незаконне застосування сили однією людиною.