Ансамбль барабанщиць

 У 1975 році в технічному училищі був створений ансамбль барабанщиць. Засновником був Литвак Леонід Аркадійович, викладач училища, полковник у відставці.  

 

У 1985 році ансамблю було присвоєно звання Народного самодіяльного колективу. Юні барабанщиці були учасниками відкриття літніх Олімпійських ігор 1980 року в Києві. Протягом 34 років ансамбль – незмінний учасник різних фестивалів, масових свят, його знають не тільки в Білій Церкві, а й далеко за її межами. Завжди до учасниць ансамблю барабанщиць висувались певні вимоги. Для того, щоб стати учасницею, одного бажання було недостатньо, необхідно було гарно навчатися, бути дисциплінованою та обов’язково мати музичний слух. Такі умови діють і по сьогоднішній день.

З роками змінювався і костюм учасниць ансамблю, але й до сьогоднішнього дня незмінною лишається традиція декорування елементів одягу у вигляді військового гусарського костюму, що надає образу дівчат стрункості та підтягнутості. 

Гурток «Ансамбль барабанщиць» Центу творчості дітей та юнацтва Київщини вже довгий час успішно працює на базі Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну у напрямку естрадного мистецтва, а зокрема: гра на маршовому барабані, яка має особливе значення, оскільки передбачає не тільки збереження традицій гри на маршовому барабані, а й дає поштовх до розвитку новітніх ідей, пошуку тощо.

Під час занять у колективі вихованці отримують необхідні знання та навички, які розширюють їх кругозір, освітній рівень, допомагають не тільки долучитися до світової культури, а й виховати почуття колективного співробітництва.

Гурткова робота ставить за мету розвиток особистості студенток Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну та її компетентностей, а саме:

 • пізнавальна, що забезпечує вивчення елементарних ритмів;
 • практична, що сприяє оволодінню навичками самостійної та ансамблевої гри на маршовому барабані, ритмізована хода, танцювальні рухи та композиції;
 • творча, яка направлена на реалізацію творчих задумів та ідей колективу;
 • соціальна, що сприяє, насамперед, вихованню громадянської свідомості, національної гідності через участь у різноманітних патріотичних заходах, формування навиків професійної взаємодії в колективі, прагненню до створення комфортного, доброзичливого клімату, підвищення самооцінки, розвиток впевненості в собі, позбавлення страху виступу перед людьми.

Керівник гуртка Саганець Олена Сергіївна проводить синтезовані заняття, що складаються з теоретичної і практичної частини, також передбачає індивідуальні заняття відповідно до рівня підготовки, природних даних учасниць колективу.

Основними завданнями для керівника ансамблю барабанщиць є:

 • розвивати художній смак, творчі здібності, волю та фантазію;
 • виховувати почуття відповідальності за загальну справу;
 • виявляти та розвивати лідерські здібності у активних учасниць колективу;
 • виховувати самодисципліну;
 • підвищувати рівень загальної культури і розвивати потребу у духовно-творчому житті;
 • розширювати і поглиблювати знання з різних видів мистецтва;
 • сприяти ідейному та моральному зростанню.

Учасниці ансамблю барабанщиць постійно приймають участь у різноманітних заходах, які систематично висвітлюються на даній сторіночці сайту.

Ансамбль барабанщиць неодноразово був нагороджений грамотами державного та обласного рівня. Жодна визначна подія в житті міста не проходить без появи наших чарівних дівчат. Саме вони відкривають спортивні змагання та урочисті святкування, а глядачі, тамуючи подих, спостерігають за граціозними рухами його учасниць. Протягом років ансамбль є не тільки гордістю нашого навчального закладу, але й однією з його візитних карток.

Народний ансамбль барабанщиць завжди радий бачити нові обличчя у своєму складі, саме тому радо всіх чекає.