ОСВІТНІЙ ХАБ «Молодіжний сленг – це розвиток чи деградація мови?»

24 жовтня 2023 року в Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну  було проведено освітній хаб «Молодіжний сленг – це розвиток чи деградація мови?».

У ХХІ столітті молодь, особливо підлітки, з метою вікового «самоствердження» починає вживати слова і слівця, що відрізняються від загальноприйнятої мовної норми. Тому вибір теми освітнього хабу був обумовлений бажанням розібратися у витоках такого різновиду мови, як молодіжний сленг, зібрати, записати і розтлумачити маловивчену лексику молодіжного сленгу, яка вражає своєю яскравістю, точністю і дотепністю.

Під час проведення освітнього хабу було продемонстровано приклади синонімів українською мовою до сленгових слів, які ми часто можемо почути у розмовах молоді, але досі не розуміли, що вони означають. Присутні ближче познайомились з поняттям сленгу, молодіжною мовою нового часу та пройшли тестування, щоб визначити на скільки сучасні в тенденції розвитку молодіжного сленгу.

Під час дискусії, яка відбулася під час освітнього хабу, здобувачі освіти та запрошені учасники зробили висновок, що сучасна молодь, як носій молодіжного сленгу, є внутрішньо неоднорідною соціально-демографічною групою, де студентство було і залишається найосвіченішим прошарком молодого покоління, отже, і мова, якою воно користується буде перебувати в рамках норми, але з включенням жаргонізмів, пов’язаних з певним періодом становлення в їхньому житті та процесом навчання.