Поетична студія «Етюд»

Людмила Дубченко

Керівник поетичної студії «Етюд», викладач української мови та літератури, викладач-методист

Електронна адреса

[email protected]

Поетична студія «Етюд» діє в коледжі  з 2011-2012 н.р., на її засіданнях опрацьовуємо з вихованцями елементи теорії літератури, читаємо кращі зразки зарубіжного та українського поетичного слова, ділимося своїми творчими напрацюваннями, обговорюємо нові вірші студійців. Твори студентів популяризуються на сторінках газети викладачів та студентів «Коледж», студентського журналу «Студент live».

2012 року було відредаговано та підготовлено до друку збірку «Поетичні етюди», до якої увійшли поезії студентів коледжу.      

Літературну творчість наших вихованців представлено в альманасі «Диво стоголосе» (2014), з редактором якого – членом Національної спілки письменників України В. І. Дідківським – ми творчо співпрацюємо. За активну роботу в міській літстудії «Рожевий ранок», якою керує В. І. Дідківський, наші вихованці, тепер уже випускники,  Віта Міропольцева, Наталія Кравченко, Юліана Гребенюк отримали грамоти.

А 2015 року студією за підтримки адміністрації коледжу видано поетичну добірку нашої студентки, а тепер уже успішного фахівця-технолога Наталії Кравченко  «Народжена літати». Презентовано її на позакласному заході, де гості могли насолодитись поезіями та образотворчим мистецтвом, адже збірка ілюстрована, й ілюстрували її наші студенти під керівництвом викладачів образотворчого мистецтва.

2022 року – збірку поетичних та прозових творів студентки, майбутнього модельєра Лесі Осіпенко «Волошки у волоссі». Титульний лист збірки розроблено здобувачем освіти Андрієм Вознесенським, вихованцем поліграфічної студії «Platforma» (керівник – викладач спецдисциплін Марина Володько). Збірка містить фотознімки самої авторки, які відображають суть творів, біля яких вони розміщені.

2016 року наші вихованці взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони». Вийшов черговий номер Всеукраїнського літературного альманаху «Хортицькі дзвони», де представлено поезії наших випускниць Віти Міропольцевої та Юліани Гребенюк.

Вихованці коледжу  – активні учасники багатьох обласних, міських заходів. Вірші наших студентів було представлено на обласному конкурсі «Я – Київщини гордість і надія» (2012р.).

2013 року представили коледж на міському конкурсі на краще читання поезій Олени Теліги.

2015 р. – вихованка студії Катерина Бублієнко посіла І місце в міському конкурсі на краще читання поезій Ліни Костенко (номінація «Вищі навчальні заклади»).

2016 р. –  ІІ місце посіла студентка Марина Кисла у конкурсі на краще читання поезій Бориса Олійника. 

2018 року студентка Леся Устименко взяла участь у міському творчому конкурсі «Золотослів», організаторами якого була Білоцерківська міська рада та спілка НЕзаслужених поетів «СловаRі».

2020 року студентка Єлизавета Могилян посіла ІІІ місце в міському конкурсі читців патріотичної поезії «Слово про Україну», який було організовано бібліотекою №5.

2021 року студентка Леся Осіпенко  взяла участь у ІIІ Всеукраїнському конкурсі студентської поезії «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна» (м.Київ, Книжковий лабіринт «Моя книга»).

2021 року студентка Віталіна Шадура посіла І місце в міському онлайн-конкурсі «#Ейфоризми», який було організовано бібліотекою №5.

2022 року студентка Тетяна Спіцина взяла участь  в міському онлайн-конкурсі до Дня Українського козацтва  «Слово про Україну» з авторською літературно-музичною композицією «Залежить час найближчий насамперед від тебе!» (організатор –  бібліотека  №5).

Студія «Етюд» налагодила цікаву співпрацю з “Молодою Просвітою” Білоцерківщини. В стильному ресторані “ROXITY” та в читальному залі Центральної міської бібліотеки, де літературна студія “Молодої Просвіти” Білоцерківщини вже традиційно проводить літературні читання, за чашкою чаю збираються ті, кому небайдуже римоване і стильне прозове слово: голова ГО “Молода Просвіта” Костянтин Климчук, журналіст, блогер і громадський діяч Тетяна Виговська, художниця та прозаїк, член Національної спілки письменників України Галина Невінчана, прозаїк та поет Тетяна Строкач, творче подружжя – Ольга та Андрій Будугаї, поетеса з Харкова Катерина Бурда, поети-початківці. Відвідуємо й ми  літературні читання. А ще – креативні засідання спілки НЕзаслужених поетів «СловаRі».

Для студентів коледжу стали звичними нетрадиційні заняття з літератури – літературна кав’ярня, заняття-подорож,  літературний салон,  заочне знайомство…  А ось напровесні 2015 відбулася не заочна, а особиста зустріч студентів з майстрами рідного слова –  подружжям Ольгою та Андрієм  Будугаями. У їхньому творчому доробку – поезія, проза, навчально-методичні посібники, наукові, науково-публіцистичні матеріали тощо. Багато  віршів  Ольги та Андрія стали піснями. На занятті лунала гітара  – Андрій  виконував власні пісні українською, російською, болгарською мовами.

25 травня 2015 (у День філолога!) на запрошення керівника студії завітала до коледжу член Національної спілки письменників України, поетеса Любов Григорівна Геньба. Принесла з собою яскраві згадки про Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій», делегатом якого вона була.

Напровесні 2016 гуртківці разом з керівником відгукнулися на гостинне запрошення керівника літературної студії Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу  А. О. Будугая – завітали на відкрите засідання «Традиції і новаторство в літературі». На засідання прийшли й інші гості – учні, студенти, педагоги Білоцерківщини.

Досить важливим є проведення різноманітних мовно-літературних свят, відзначення визначних подій та дат, річниць та днів. Серед них День української писемності та мови, День рідної мови, написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, Шевченківські дні тощо. У цей час відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на збагачення дітей новими відомостями з мови та літератури, поглиблення і закріплення знань з програмового матеріалу, вдосконалення культури мовлення, залучення студентів та учнів до самостійної творчої праці над словом у всій його багатогранності. Окрім цього, прищеплюється вихованцям любов до читання та книг, формуються навички самостійної роботи.

У березні-квітні  актова зала коледжу перетворюється на літературний салон Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Івана Франка, Павла Тичини, княгині Олександри Браницької,  у якому студенти та учні стають акторами – читають вірші, літературні композиції, виконують пісні, хореографічні номери, театральні інсценівки… Ми разом – і педагог, і студенти –  підбираємо відповідно до епохи костюми, зачіски, музичний супровід художніх номерів, готуємо презентації, відеоматеріали, створюємо атмосферу творчості, взаєморозуміння, духовного і фізичного проникнення в сценічний образ.

Всі учасники висловлюють власні думки щодо того чи іншого художнього номеру, образу, представляють своє бачення сценічного втілення… Коледж сприяє підготовці та проведенню літературних салонів: створення костюмів, зачісок, презентацій… Без підтримки швейного, перукарського відділень, та відділення ІКТ «салони» не були б такими видовищними, а номери переконливими. Й учасники таких заходів – наші студенти – почуваються більш впевненими на сцені, а їхнім образам глядачі вірять.

Усі ці види роботи розвивають ініціативу, кмітливість, творчу думку, виховують шанобливе ставлення до слова, до письменників та їхньої творчості, а ще до обраної нашими вихованцями спеціальності. Бо ж вони застосовують на практиці й збагачують не тільки філологічні, а й свої фахові знання.

Лише зацікавивши студентів їхньою майбутньою спеціальністю, ми зможемо прищепити любов до української мови та отримати національно свідомих, компетентних, творчих фахівців, що зможуть досягти особистісного й професійного самовизначення та домогтися самореалізації.

Заходи студії