Протидія булінгу

План заходів

Що таке булінг і які його ознаки?

Відеотека

Мультфільм «Жив собі кіт»

Мультфільм про те, як живеться чорному коту. Через людські забобони з ним ніхто не спілкується, тому він опинився у повній ізоляції. Всьому причина – чорний колір його шерсті.

Що відчуває кошеня, наскільки йому сумно і самотньо? Про це ніхто навіть не замислюється. Щоб не мати клопіту, всі його намагаються обійти десятою дорогою. (Уникання та ігнорування – це також булінг?). Однак варто котові забруднитися у білу фарбу – ставлення до нього вмить змінюється.

Мультфільм «Їжачок»

Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає.

Минає час, і напередодні Різдва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися!

Мультфільм «Про пташок»

Історія про зграю горобчиків, які спілкуються між собою, сидячи на дротах. До них прилетіла доброзичлива чуднувата пташка, зовсім не схожа на них, тому горобці не прийняли її до гурту, хоча вона цього хотіла.

Щоб позбутися настирної гості, спільнота горобців спочатку її ігнорує. Потім закльовує, намагаючися зігнати зі спільного дроту, не розуміючи, які саме наслідки це може мати для них самих.  Цей мультфільм демонструє, що будь-які конфлікти  і булінг впливають на кожного, незалежно від того, гуртце чи одна особа.

Телефони довіри

0 800 500 225

або 116 111
Дитяча лінія (з 12.00 до 16.00)

116 000

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу

0 800 500 335

або 116 123
Гаряча лінія з питань запобігання насильству

0 800 50 17 20

Уповноважений Верховної Ради з прав людини

044 255 76 76

Уповноважений Президента України з прав дитини

0 800 213 103

Центр надання безоплатної правової допомоги

102

Національна поліція України