Волонтерство

Волонтерська діяльність – індивідуальна чи колективна – це спосіб підтримки, піклування, надання допомоги членам громади; взаємодії між людьми для спільного вироблення нових шляхів вирішення проблем, які виникають. Волонтерська діяльність – добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. В свою чергу, волонтерською допомогою вважаються роботи та послуги, які виконуються або надаються волонтерами безоплатно. Таким чином, волонтером може бути будь-яка людина, що бажає присвятити свій вільний час добровільній праці. Волонтери віддають найдорожче, що є у людей – свій час. Вони роблять це безкорисливо та безоплатно, проте з великим бажанням долучитись до творення позитивних змін. Вони вкладають свої вміння та сили для допомоги і створюють можливості підтримки для інших. 

В Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну волонтерство – важливий аспект виховної роботи. Основні завдання волонтерської діяльності:

  • згуртування коледжанського колективу навколо добрих справ;
  • задоволення духовних інтересів та потреб здобувачів освіти;
  • патріотичне виховання;
  • профілактика девіантної поведінки і шкідливих звичок;
  • пропагування здорового способу життя;
  • підтримка просоціальних ініціатив дітей та учнівської молоді;
  • налагодження партнерства коледжу з органами державної влади та громадськими організаціями у реалізації просоціальних ініціатив.

Волонтерською діяльністю представники коледжу займались завжди: це була допомога дітям в дитячі будинки, реабілітаційні дитячі центри, людям, що потрапили в скрутне матеріальне становище та бездомним тваринам.

З початку війни в Україні з 2014 року в нашому коледжі почав діяти волонтерський осередок, який активно долучився до збору та передачі на фронт захисникам продуктів харчування (чай, кава, солодощі…), предметів одягу, оберегів та малюнків. За цей період в коледжі проводилися тематичні ярмарки, а зібрані кошти використовувались на придбання необхідного для наших захисників. Члени ради лідерів коледжу активно долучилися до волонтерської діяльності та ініціюють заходи, які згуртовують представників груп для виконання завдання та досягнення мети – допомога захисникам на передовій. І сьогодні життя доводить, що волонтерський рух для студентської молоді є невичерпним джерелом можливості вчитися та сприяти розвитку солідарності, відповідальності, милосердя, толерантності.

З моменту повномасштабного вторгнення на територію суверенної України питання волонтерства набуло своєї найбільшої актуальності за останні часи. Із самого початку активізувався волонтерський дух, що охопив не тільки Україну, але й увесь світ. З перших днів війни (з 24 лютого 2022) в нашому навчальному закладі волонтерський рух набув іншого – масштабного значення.

Злагоджена робота колективу коледжу, наших сімей, багатьох здобувачів освіти та випускників коледжу з перших днів війни була спрямована на плетіння маскувальних сіток, кроїння та пошиття бронежилетів, сумок-рюкзаків, підсумків, плащ-накидок, подушок, спальних мішків та ін.

На постійній основі наші здобувачі освіти, що опановують професії перукарського напрямку почали надавати перукарські послуги нашим захисникам в госпіталі. Здобувачі освіти напряму Легка промисловість продовжують шити вироби для захисників на фронт та в госпіталь. А ще вони нашили яскравих та якісних жовто-блакитних прапорів, оформивши в сувенірний виріб «Банка Перемоги», який може придбати кожен охочий, наблизивши нашу перемогу. Майбутні фахівці ІТ технологій виготовляють окопні свічки та оздоблюють їх тематичними наліпками, методом лазерного гравіювання – здійснюють персоналізацію предметів першої необхідності та надсилають нашим захисникам. Колектив коледжу періодично перераховує одноденний заробіток на потреби ЗСУ.

Нашими партнерами з волонтерської справи є ГО «Волонтерський ШТАБ ТРО»; волонтерська команда Аліни Рєзчик, організована на базі Білоцерківського спортивного клубу карате «Дайтан»; «Благодійний фонд «Час змін».

Ми допомагаємо нашим випускникам та родичам працівників коледжу, які воюють з окупантом і є опорою нашої багатостраждальної, але стійкої духом і незламної України.

Допомагати, щоб перемогти – це найкращий і єдино правильний рецепт здобуття перемоги у цій війні для кожного українця.

Керуючись цим рецептом, провели акцію «10 кроків допомоги «Коробка вдячності», до якої долучились всі здобувачі освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну з своїми класними керівниками та працівники коледжу. Було зібрано понад 100 коробок з  подарунками: смаколиками, засобами гігієни, одягом та необхідними речами, а найголовніше, мабуть, були вітальні листівки, листи-подяки та, створені власноруч, сувеніри і малюнки. «Коробки вдячності» було передано в різні бригади, в різні батальйони, але в одні руки – в руки наших героїв.

 Головною метою акції було вкотре нагадати нашим захисникам і захисницям, що ми їх шануємо, любимо, підтримуємо і чекаємо з перемогою. На нашу думку – мета  досягнута.

Коли ти щось робиш, а не сидиш весь день у чотирьох стінах, гортаючи стрічку новин, займаєшся роботою, якою в мирний час, напевно, не займався б, робиш те, що принесе користь – це відволікає від сумних думок. А, якщо діти будуть бачити і долучатимуться до волонтерської діяльності, то вони будуть рости добрими, милосердними, готовими прийти на допомогу, не зважаючи на свій вільний час. Наша сила – в єдності. Ми віримо в ЗСУ, Україну та Перемогу. І робимо для цього все, що можемо – кожен на своєму місці.

Дякуємо всім, хто долучається до  волонтерської діяльності! Миру всім! Наближаємо Перемогу разом!

Заходи

День краси та радості для малюків

Подаруй бібліотеці книгу

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Вільні читають українською!

«Мирне небо Донбасу»

Сонячний день у будинку дитини: Подарунки, Гра та Сміх!

Обласна онлайн-конференціїя «Волонтерство у закладах П(ПТ)О – діяльність задля перемоги».

Ми наближаємо Перемогу разом

10 кроків допомоги. Крок 10.

10 кроків допомоги. Крок 9.

10 кроків допомоги. Крок 8.

10 кроків допомоги. Крок 7.

10 кроків допомоги. Крок 6.

10 кроків допомоги. Крок 5.

10 кроків допомоги. Крок 4.

10 кроків допомоги. Крок 3.

10 кроків допомоги. Крок 2.

10 кроків допомоги. Крок 1.

Миколая зустрічай – ЗСУ допомагай

Наближаємо Перемогу!

“Надія для Майбутнього: Благодійність у підтримку дітей дитячого будинку”

Ми віримо в нашу Перемогу!

Презентація проєкту "Символіка у виробах для ЗСУ