Музей української народної вишивки

Невичерпною скарбницею духовної культури Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну є Музей української народної вишивки, який створено у 1999 році до 40-річчя навчального закладу.

Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Хрестик та гладь, мережування чи вирізування на лляних, конопляних, бавовняних тканинах милують око, радують душу, дають працю рукам і думці.

Експозиція нашого музею нараховує понад 300 експонатів. Це національний одяг областей України, рушники, серветки, петриківський розпис, бісероплетіння, флористика.

Вишиті узори українських вишивок відображають місцеву флору й фауну та символи стародавніх культур і традицій. З давніх-давен рушники та вишиті сорочки називали оберегами. Наш навчальний заклад вони також оберігають і допомагають у всіх починаннях.

Центральним місцем музею є вишита карта України. Поряд з нею – ляльки в українському вбранні різних регіонів нашої Батьківщини. До 50-річчя коледжу створено нову колекцію українського вбрання в натуральну величину.

Всі експонати коледжу є результатом творчо-пошукової роботи студентів та педагогів коледжу. Саме тут відбуваються зустрічі з ветеранами коледжу, екскурсії для студентів, учнів та гостей коледжу і міста, літературні читання. Музей є осередком розвитку творчості здобувачів освіти для створенням колекцій у фольклорному стилі. Робота в музеї проводиться студентською радою музею під керівництвом педагогів.

Музей-виставка має великий виховний, профорієнтаційний потенціал, виховує у молоді повагу до народних традицій, почуття патріотизму і любов до України та її народу.

Музей працює

у будні дні

з 9.00-16.00