Рада з якості
Рада із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти (далі – Рада з якості) є дорадчо-консультативним органом, що розробляє стратегію розвитку коледжу в сфері забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та функціонує на постійній основі.
Мета діяльності Ради з якості – успішне впровадження внутрішньої системи забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної)згідно зі стратегією коледжу.
Політика коледжу щодо забезпечення якості освіти спрямована на розвиток й вдосконалення освітньої діяльності, яка враховує стратегічний підхід та національний контекст реформування фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Діяльність Ради з якості ґрунтується на принципах:
- колегіальності та гласності обговорення питань, сприяння інтеграції системи фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти України у світовий освітній і науковий простір; забезпечення академічної свободи та доброчесності під час реалізації науково-педагогічної, наукової та/або інноваційної діяльності;
- забезпечення студентоцентризму та врахування інтересів, потреб і досвіду здобувачів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, як самостійних і відповідальних учасників освітнього процесу;
- дотримання принципів та правил академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу;
- створення та удосконалення внутрішнього нормативного забезпечення системи внутрішнього забезпечення якості;
- забезпечення високого рівня освітніх послуг з підготовки кваліфікованих фахівців, затребуваних в Україні та за кордоном.
Склад ради з якості на 2023 – 2024 н. р.:
- Степура А.О. – директор коледжу;
- Денисова А.В. – голова методичної ради, заступник директора з навчальної роботи;
- Лемешко Л.Ю. – заступник директора коледжу з виховної роботи;
- Володько М.Ю. – завідувач методичного кабінету;
- Старовойт Д.О. – методист, секретар ради з якості;
- Рисаченко Г.О. – завідувач відділеннями;
- Бойченко С.М. – старший майстер;
- Поліщук О.В. – голова циклової комісії напряму «Легка промисловість»;
- Юрчинська О.М. – голова циклової комісії напряму «Перукарське мистецтво»;
- Корнієнко О.В. – голова циклової комісії напряму «Документознавство та комп’ютерні технології»;
- Дубченко Л.Г. – голова циклової комісії дисциплін курсу загальноосвітньої підготовки;
- Метельська Н.М. – завідувач лабораторії ІД;
- Писаренко О.В. – завідувач НПЦ технологій та дизайну «Технологій та дизайну»;
- Шмегельська Ю.В. – викладач спецдисциплін напряму «Перукарське мистецтво»;
- Клименко Ю.В. – викладач спецдисциплін «Документознавство та комп’ютерні технології»;
- Поштаренко Л.П. – викладач спецдисциплін напряму «Легка промисловість»;
- Спіцина Т.С.– заступник голови Студентської ради коледжу.
Нормативні документи
- Положення про раду із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну
- План роботи ради із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну на 2023-2024 навчальний рік
Засідання ради
2023-2024 н.р.
23 жовтня 2023 відбулось засідання Ради з якості Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну.
Анастасія ДЕНИСОВА, заступник директора з навчальної роботи, ознайомила присутніх з основними завданнями, змістом та регламентом роботи Ради з якості у 2023-2024 н.р. та підкреслила, що головною метою діяльності Ради з якості є успішне впровадження внутрішньої системи забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) згідно зі стратегією коледжу. Одним із ключових напрямів діяльності Ради з якості є навчально-методичне супроводження акредитації освітньо-професійних програм коледжу під час складання звіту про самооцінювання освітньо-професійних програм відповідно до критеріїв. Учасниками заходу було опрацьовано план роботи Ради з якості на 2023/2024 н.р.
Діана СТАРОВОЙТ, методист коледжу, зазначила основні аспекти процедури здійснення самооцінювання освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти та освітньої діяльності за цими програмами і ознайомила присутніх з орієнтовним документальним та інформаційним підтвердженням відповідності освітньо-професійних програм критеріям самооцінювання.
Членами ради обговорено питання механізму вибору дисциплін вільного вибору, формування індивідуальної траєкторії здобувача освіти у коледжі, визначення мети освітньо-професійних програм відповідно до місії коледжу з урахуванням позицій та потреб стейкхолдерів.
Відповідно до результатів обговорення визначено низку заходів з вироблення механізму формування індивідуального навчального плану здобувача освіти, каталогу вибіркових дисциплін за напрямами підготовки випускових циклових комісій. Наголошено на важливості активної залученості зацікавлених стейкхолдерів до процедур та заходів у сфері забезпечення якості освітньої діяльності коледжу.

