В сьогоднішніх умовах, у яких перебуває Україна, особливе місце займає формування у молодого покоління історичної та національної пам’яті, любов до рідного краю. З цією метою Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну систематично організовує своїх здобувачів освіти на відвідини місцевого краєзнавчого музею.
Так було і сьогодні. 29 жовтня 2024 року студенти групи К 9-10 разом зі своїм куратором стали гостями цього культурного закладу рідного міста. З великим задоволенням учні слухали цікаву розповідь співробітниці музею про багате різноманіття природи Білоцерківщини, про перші поселення найдавніших людей (до речі, їхні знаряддя праці були знайдені археологами на території сучасного Олександрійського парку), про культуру трипільців, їхнє житло і вміння виробляти кераміку, про перебування скіфів і сарматів на давній білоцерківській землі.
Відвідувачі також подивилися експозицію, присвячену добі Київської Русі, історії виникнення нашого рідного міста, пов’язаного з ім’ям великого князя київського Ярослава Мудрого. На жаль, 1240 року, під час монголо-татарської навали, місто було спалене, але з часом знову відродилося..
Здобувачі освіти побували і в добі середньовічної України, ознайомившись з побутом, хатнім повсякденнім життям селян та міщан, сільськогосподарським реманентом, поринули і у період минулого століття, побачивши, як жили і у яких побутових умовах знаходилися українці тодішньої тоталітарної радянської держави.
Музейний працівник креативно, по-сучасному розповідала про життя людей минулого. Відвідувачі ж не були пасивними слухачами, а активними учасниками розмови – допитувалися, давали коментарі та доповнювали розповідь екскурсовода, яка від цього була задоволена.
І ось експозиція найболючішого – війни в Україні.. Учні стають мовчазними і серйозними, бо перед ними – портрети тих земляків, хто більше не повернеться, віддавши життя за рідну землю, за Україну.. Схиляємо голови і пам’ятаємо…
З дитинства багато хто звик до стереотипу, що музей – це нудно, бо знаходишся серед запилених речей.. Але сьогодні цей стереотип був розвіяний, бо відвідувачі поверталися з музею духовно збагачені, наповнені приємними враженнями від багатої історії рідного краю, створеною багатьма поколіннями, і самі готові творити вже свою історію – історію теперішнього покоління, що живе у непростий, але героїчний час, запалюючи людські серця світу. Дякуємо від душі, бо минуле надихає..