ІІІ Науково-практична конференція

15 січня 2025 року Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну втретє зустрічав стейкхолдерів та освітянську спільноту на Науково-практичній конференції «Актуальні питання забезпечення якості освіти в умовах воєнного стану: проблеми, виклики та шляхи їх реалізації».

Метою заходу було створення платформи для наукової комунікації щодо сучасних організаційно-методичних засад та питань реалізації практичного досвіду забезпечення якості освіти у професійній підготовці здобувачів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану, науково-методичний супровід інноваційної діяльності педагогів.

Учасників конференції привітала начальник відділу професійної, вищої освіти, науки та інноваційної діяльності департаменту освіти і науки КОДА Ніна Іванівна Гуляй, яка зазначила, що сьогодні важливою умовою є взаємодія закладів освіти як між собою, так і з роботодавцями. Формат конференцій є успішною формою для таких зустрічей, адже він сприяє обміну досвідом і виробленню спільних стратегій.

Директор Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну Алла Олегівна Степура висловила вдячність за активну залученість кола стейкхолдерів до обговорення важливих питань забезпечення якості освіти в умовах воєнного стану. Особливу увагу було приділено важливій події в історії коледжу – 65-річчю з дня заснування. Це ювілей, що не лише підсумовує багаторічний шлях освітньої та професійної діяльності, а й є нагодою відзначити важливість традицій та інновацій, які гармонійно переплітаються в освітньому процесі коледжу.

На пленарному засіданні були присутні запрошені гості:

Колонюк Валентина Степанівна, методист НМК ПТО у Київській області, Старишко Роман Володимирович, директор з виробництва ТОВ «Преміум Флекс Україна», Минзар Світлана Анатоліївна, керівник підприємства КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді», Наконечна Світлана Анатоліївна, старший викладач Національного транспортного університету, Рожок Тетяна Валеріївна, директор салону-перукарні «Леді».

Спікери конференції представили доповіді, що висвітлювали важливі аспекти сучасної освіти: Лікарчук Ігор Леонідович директор Центру післядипломної освіти Академії мистецтв ім. Павла Чубинського, доктор педагогічних наук, професор, Єрмоленко Андрій Борисович, доцент кафедри освіти дорослих та цифрових технологій ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Гошовська Валентина Василівна, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Національного транспортного університету, кандидат економічних наук, Яременко Вікторія Олександрівна, засновниця друкарні «Krapel.print», Потіха Мілана Тофіківна, директор салону «MP BeautyBar», Івашев Євгеній Володимирович, помічник судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, кандидат юридичних наук, Полонська Ірина, засновник бренду«POLIRA», Трофименко Наталія Євгенівна, старший викладач кафедри права та поведінкових наук ВСП ЗВО «ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «Україна» БІЕУ, дитяча та сімейна психологиня, арт-терапевтка, фахівець по роботі з МАК, Нейрографіки, консультантка з військової психології, Косяк Оксана Валентинівна, заступник директора з виховної роботи Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу, Черних Юлія Олександрівна, заступник директора з виховної роботи ДПТНЗ «Богуславське ВПУ сфери послуг» презентували учасникам інформацію, яка охоплює широку тематику: якість освіти та проблеми забезпечення в українських реаліях, стейкхолдерський підхід у забезпеченні якості освіти в Україні та за кордоном, шляхи підвищення конкурентноспроможності випускників З(ПТ)О в умовах воєнного стану, особливості соціально-педагогічної взаємодії різних категорій учасників освітнього процесу, освіта дорослих як інструмент соціальної стійкості та адаптації в умовах війни, ефективні практики організації роботи зі студентською молоддю в умовах воєнного стану, сучасне підприємство: шлях до успіху через інновації та партнерство, роль поліграфічного підприємства у підтримці волонтерської діяльності як елемент формування громадянських цінностей, специфіка надання психологічної допомоги особистості, яка перебуває в стресовому напруженні.

Конференція відбулась в очному форматі, що сприяло живому спілкуванню між учасниками. У межах заходу учасники  долучились до інтерактивного квесту «Хаб: Синергія освіти, науки і бізнесу у STEM-галузях», який охопив різні локації міждисциплінарного та професійного спрямування.

Захід пройшов у творчій та невимушеній атмосфері, що сприяло конструктивному діалогу, обміну ідеями та досвідом. Учасники відзначили високий рівень організації та актуальність порушених тем, висловили сподівання на подальшу співпрацю задля розвитку якісної освіти.