26 квітня 1986 року – День пам’яті Чорнобильської трагедії

«Цей день є символом нашого

колективного зобов’язання запобігати

подібним трагедіям в майбутньому…»

26 квітня 1986 року – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Цього дня ми пригадуємо про найбільшу техногенну катастрофу, яка вразила не лише Україну, а й увесь світ, викликаючи глибокі соціальні, екологічні і політичні наслідки. Вона змусила світ подумати про ризики ядерної енергетики та змінити свій підхід до безпеки в цій сфері. Трагедія також стала символом загрози, яку приховує в собі людський фактор у технологічних аваріях, і залишила невиліковні рани як для природи, так і для людей, які жили в зоні впливу радіації.

До річниці трагедії в Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну пройшли ряд заходів:

  • година пам’яті;
  • екскурсія до Білоцерківського краєзнавчого музею;
  • історичний репортаж «Чорнобиль в серці України»;
  • відвідування заходу пам`яті біля пам’ятника «Чорнобильський дзвін».

Вшановуємо пам’ять і завдячуємо героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, вчених та медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Близько 60000 ліквідаторів трагічно загинули, а понад 115 000 мешканців змушені були назавжди залишити свої домівки.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса.