Легка промисловість
Фаховий молодший бакалавр
Моделювання та конструювання промислових виробів
- на основі 9 класів (термін навчання 4 роки)
- на основі кваліфікованиго робітника (термін навчання 2 роки)
- на основі 9 класів (термін навчання 3 роки)
- на основі 11 класів (термін навчання 1 рік)
- на основі професії “Кравець” (термін навчання 1 рік)
Освітньо-професійна програма:
Моделювання та конструювання промислових виробів
Технік-конструктор – це саме та професія, яка є однією з найбільш затребуваних на сучасному ринку праці. В еру яскравих емоцій та краси навіть у дрібницях, саме конструктор створює такі речі, які дозволяють додати у життя більше кольорів.
Технік-конструктор – творець моди, стоїть на початку довгого шляху в чарівний світ модної індустрії. Перш ніж ним стати, студенти повинні навчитися кроїти і шити. Дизайнер замальовує ескізи і розробляє конструкції моделей одягу у відповідності з основними напрямками моди та законами композиції, що лежать в основі створення нових моделей одягу.
Спеціальність «Технік-конструктор» – це ціле життя. Головне в ній, як у будь-якій спеціальності – «базова освіта»: конструювання та моделювання одягу, технологія пошиття, матеріалознавство, рисунок та інші. Окрім обов’язкової програми, в коледжі є маса дисциплін, вивчення яких забезпечує підвищений рівень підготовки «Техніка-конструктора»: комп’ютерний дизайн, художнє проектування одягу, вивчення різних систем конструювання одягу, моделювання виробів.
Сучасним модельєром-конструктором має бути новатор, людина з гнучким мисленням, прислухається до моди і активно захоплений новими технологіями. Заробітні плати у дизайнерів досить високі, але працювати доводиться багато і наполегливо.
По завершенню навчання технік-конструктор у часи діджитал-маркетингу, реклами та стрімкого розвитку бізнесу може продовживши навчання у вищих навчальних закладах, працювати, як на масовому, так і в індивідуальному виробництві виготовлення одягу, розробляти лекала нових моделей.
Закрійник – це талановиті руки і обов’язково витончений дух.
Створення одягу – це складний процес, у якому зайняті фахівці найрізноманітніших професій.
В наш час закрійника можна сміливо називати художником. Він все життя працює, не покладаючи рук, над покращенням крою, слідкує за культурними дослідженнями в галузі моди. Тільки він може зробити так, щоб сукня пасувала вам, сиділа вільно.
А ти хочеш стильно та модно одягатися, виготовляти одяг власноруч, оздоблювати різними техніками, мати свій імідж, створювати колекції? Тоді професія закрійник саме те, що тобі потрібно! Саме в Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну ти оволодієш прийомами розкрою, моделювання і пошиття виробів різного асортименту одягу складних фасонів, на різні типи фігур.
На уроках спецдисциплін – конструювання, моделювання, ти оволодієш методами розробки конструкцій виробів різного асортименту, виявиш в собі творчі здібності. Реалізація знань та навичок, отриманих попередньо та набутого досвіду роботи закрійника, удосконалення практичних знань та вмінь по виготовленню одягу проходить в спеціальних швейних майстернях і лабораторіях, обладнаних сучасним обладнанням, навчальними посібниками.
Після здобуття професії закрійника є можливість працевлаштуватися на підприємствах, або відкрити власну справу, продовживши навчання у вищих навчальних закладах, стати модельєром, дизайнером.
Професія закрійника – творча. Вона потребує спеціальних знань, художнього смаку, любові до своєї справи, уміння орієнтуватися в направленнях моди. Здатність аналізувати, узагальнювати, образно мислити, мати добре розвинуту уяву та творчу фантазію при створенні різноманітних моделей одягу – риси необхідні фахівцям цієї професії.
Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.
На цій спеціальності ви навчитесь:
– конструювати, моделювати та шити повсякденний одяг (спідниці, блузи, штани, сукні, натільну білизну);
– верхній одяг (куртки, пальта, манто);
– весільний одяг (сукні, корсети, спідниці);
– виготовляти весільний декор (сумочки, муфти, накидки);
– шити сценічні костюми, домашній і ресторанно-готельний текстиль (штори, серветки, скатертини, доріжки тощо);
– декорувати одяг;
– створювати сучасні моделі одягу за новими віяннями моди, підбирати моделі одягу відповідно до зовнішнього вигляду і особливостей фігури.
Ви познайомитесь з різними стилями в одязі, навчитеся працювати з тканиною, лінією та кольором. Вас навчать основ конструювання за індивідуальними мірками модного жіночого, чоловічого і дитячого одягу..
Кравці — це фахівці, які можуть виконати технологічну обробку будь-якого, навіть найскладнішого, вузла одягу і зібрати всі його деталі в готовий виріб.
Кравцю потрібно мати схильність до творчої діяльності, інтерес до нового, здібність до нестандартного мислення, розвинений окомір, художній смак і сприйняття кольору. Багато у чому успіх праці кравця залежить від уміння спілкуватися з клієнтами, помічати особливості їх стану, поведінки і характеру.
Оволодіння професією кравця надає можливість зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю та розпочати власну справу.
Професія кравця є одночасно однією з найдавніших і найсучасніших, тому що потреба в кравецьких послугах існує постійно.