Рада з якості
Рада із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти (далі – Рада з якості) є дорадчо-консультативним органом, що розробляє стратегію розвитку коледжу в сфері забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти та функціонує на постійній основі.
Мета діяльності Ради з якості – успішне впровадження внутрішньої системи забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної)згідно зі стратегією коледжу.
Політика коледжу щодо забезпечення якості освіти спрямована на розвиток й вдосконалення освітньої діяльності, яка враховує стратегічний підхід та національний контекст реформування фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Діяльність Ради з якості ґрунтується на принципах:
- колегіальності та гласності обговорення питань, сприяння інтеграції системи фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти України у світовий освітній і науковий простір; забезпечення академічної свободи та доброчесності під час реалізації науково-педагогічної, наукової та/або інноваційної діяльності;
- забезпечення студентоцентризму та врахування інтересів, потреб і досвіду здобувачів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, як самостійних і відповідальних учасників освітнього процесу;
- дотримання принципів та правил академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу;
- створення та удосконалення внутрішнього нормативного забезпечення системи внутрішнього забезпечення якості;
- забезпечення високого рівня освітніх послуг з підготовки кваліфікованих фахівців, затребуваних в Україні та за кордоном.
Склад ради з якості на 2024 – 2025 н. р.:
- Степура А.О. – директор коледжу;
- Денисова-Єрмоленко А.В. – голова ради з якості ради, заступник директора з навчальної роботи;
- Лемешко Л.Ю. – заступник директора коледжу з виховної роботи;
- Володько М.Ю. – завідувач методичного кабінету;
- Старовойт Д.О. – методист, секретар ради з якості;
- Степанчук К.О. – завідувач відділеннями;
- Бойченко С.М. – старший майстер;
- Метельська Н.М. – завідувач лабораторії інформаційної діяльності;
- Поліщук О.В. – голова циклової комісії напряму «Легка промисловість»;
- Гріщенко О.О. – голова циклової комісії напряму «Перукарське мистецтво»;
- Корнієнко О.В. – голова циклової комісії напряму «Документознавство та комп’ютерні технології»;
- Луценко О.І. – голова циклової комісії дисциплін курсу загальноосвітньої підготовки;
- Писаренко О.В. – завідувач НПЦ технологій та дизайну «Технологій та дизайну»;
- Клименко Ю.В. – викладач спецдисциплін «Документознавство та комп’ютерні технології»;
- Поштаренко Л.П. – викладач спецдисциплін напряму «Легка промисловість»;
- Урюпіна М.В. – викладач спецдисциплін напряму «Перукарське мистецтво»;
- Бузинська В.Д.– голова Студентської ради коледжу.
Нормативні документи
- Положення про раду із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну
- План роботи ради із забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну на 2024-2025 навчальний рік
Засідання ради
2023-2024 н.р.
23 жовтня 2023 відбулось засідання Ради з якості Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну.
Анастасія ДЕНИСОВА, заступник директора з навчальної роботи, ознайомила присутніх з основними завданнями, змістом та регламентом роботи Ради з якості у 2023-2024 н.р. та підкреслила, що головною метою діяльності Ради з якості є успішне впровадження внутрішньої системи забезпечення якості фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) згідно зі стратегією коледжу. Одним із ключових напрямів діяльності Ради з якості є навчально-методичне супроводження акредитації освітньо-професійних програм коледжу під час складання звіту про самооцінювання освітньо-професійних програм відповідно до критеріїв. Учасниками заходу було опрацьовано план роботи Ради з якості на 2023/2024 н.р.
Діана СТАРОВОЙТ, методист коледжу, зазначила основні аспекти процедури здійснення самооцінювання освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти та освітньої діяльності за цими програмами і ознайомила присутніх з орієнтовним документальним та інформаційним підтвердженням відповідності освітньо-професійних програм критеріям самооцінювання.
Членами ради обговорено питання механізму вибору дисциплін вільного вибору, формування індивідуальної траєкторії здобувача освіти у коледжі, визначення мети освітньо-професійних програм відповідно до місії коледжу з урахуванням позицій та потреб стейкхолдерів.
Відповідно до результатів обговорення визначено низку заходів з вироблення механізму формування індивідуального навчального плану здобувача освіти, каталогу вибіркових дисциплін за напрямами підготовки випускових циклових комісій. Наголошено на важливості активної залученості зацікавлених стейкхолдерів до процедур та заходів у сфері забезпечення якості освітньої діяльності коледжу.
17 січня 2024 відбулось засідання Ради з якості Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну під час якого було розглянуто низку питань, а саме: результати громадського обговорення освітньо-професійних програм; участь здобувачів освіти у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, олімпіадах, масових заходах та конкурсах фахової майстерності міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів; забезпечення якості підготовки кваліфікаційних робіт здобувачів освіти за спеціальностями освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр; про реалізацію права на академічну мобільність у Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну.
Анастасія ДЕНИСОВА, заступник директора з навчальної роботи, підсумувала результати участі здобувачів освіти у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, олімпіадах, масових заходах та конкурсах фахової майстерності міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів у І семестрі 2023-2024 навчального року та ознайомила присутніх з можливостями і перевагами академічної мобільності для фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Марина ВОЛОДЬКО, завідувач методичного кабінету, ознайомила присутніх з оновленими правилами та рекомендаціями до структури та змісту кваліфікаційних робіт здобувачів освіти освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр.
Голови циклових комісій – Олена ЮРЧИНСЬКА, голова циклової комісії напряму «Перукарське мистецтво», Оксана КОРНІЄНКО, голова циклової комісії напряму «Документознавство та комп’ютерні технології» та Оксана ПОЛІЩУК, голова циклової комісії напряму «Легка промисловість», представили результати аналітики успішності захистів випускових кваліфікаційних проєктів за останні роки, наголосили на особливостях впливу дистанційного навчання.
Діана СТАРОВОЙТ, методист коледжу, представила результати опитувань щодо якості освітньо-професійних програм та освітнього процесу серед здобувачів освіти, випускників, батьків здобувачів освіти та ключових стейкхолдерів.
24 квітня 2024 відбулось засідання Ради з якості Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну під час якого було розглянуто низку питань, а саме: визнання у Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та / або інформальної освіти; аналіз участі органів студентського самоврядування в обговоренні та вирішенні питань щодо удосконалення освітнього процесу; кадрове забезпечення реалізації освітньо-професійних програм освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр, розвиток викладацької майстерності; інструментарій для прийняття рішень на основі результатів зворотного зв’язку зі здобувачами фахової передвищої освіти щодо їх задоволеності формами і методами навчання.
Голови циклових комісій – Оксана КОРНІЄНКО, голова циклової комісії напряму «Документознавство та комп’ютерні технології», Оксана ПОЛІЩУК, голова циклової комісії напряму «Легка промисловість», Олена ЮРЧИНСЬКА, голова циклової комісії напряму «Перукарське мистецтво» представили результати навчання здобувачів освіти, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти в межах вивчення окремих тем зі спеціальних дисциплін. Наголосили на важливості систематичного інформування всіх здобувачів освіти коледжу про можливість визнання таких результатів.
Людмила ЛЕМЕШКО, заступник директора з виховної роботи, зазначила про ефективну співпрацю між студентським самоврядуванням та викладачами, що є важливим для оптимізації управління освітнім процесом та максимального залучення здобувачів освіти до цього процесу.
Марина ВОЛОДЬКО, завідувач методичного кабінету, зазначила, що освітній процес у Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну забезпечують 55 педагогічних працівників та наголосила, що усі педагогічні працівники коледжу регулярно здійснюють підвищення кваліфікації, відповідно до вимог, встановлених статтею 59 Закону України «Про освіту», відповідно до якої професійний розвиток фахівців у сфері освіти передбачає постійну самоосвіту, активну участь у різноманітних програмах підвищення кваліфікації, а також використання будь-яких інших доступних форм і видів професійного зростання.
Анастасія ДЕНИСОВА, заступник директора з навчальної роботи, повідомила, що інформація, отримана через зворотний зв’язок, є критично важливою в освітньому процесі. Інструментарій для прийняття рішень на основі результатів зворотного зв’язку зі здобувачами фахової передвищої освіти коледжу щодо їх задоволеності формами і методами навчання може включає різноманітні методи та інструменти, які допомагають аналізувати, інтерпретувати та використовувати отриману інформацію для покращення освітнього процесу. Для ефективного зворотного зв’язку під час дистанційного навчання використовуються цифрові інструменти.
27 червня 2024 року відбулось засідання Ради з якості Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну, під час якого було розглянуто низку питань, а саме: дотримання академічної доброчесності; стан видання навчально-методичної літератури цикловими комісіями коледжу; підсумки атестації здобувачів фахової передвищої освіти; підбиття підсумків роботи Ради з якості у 2023/2024 н.р.
Методист коледжу Діана СТАРОВОЙТ зазначила, що протягом навчального року були проведені заходи для популяризації академічної доброчесності, включно з Тижнем академічної доброчесності та різними інформаційними акціями, тренінгами та конкурсами, що сприяли поширенню цих принципів серед студентів. Членами Ради з якості обговорено створення та забезпечення функціонування системи запобігання академічному плагіату, а також відповідальність за порушення доброчесності.
Завідувач методичного кабінету Марина ВОЛОДЬКО та голови циклових комісій представили результати оновлення робочих навчальних програм та видання навчально-методичних матеріалів. відзначено проведення методичної виставки «Панорама методичних перспектив», яка сприяла обміну інноваційним досвідом серед педагогів. Також Педагогічні працівники коледжу активно працюють над розробкою та впровадженням нових методичних матеріалів, що були додані до електронної бібліотеки коледжу.
Завідувач відділеннями Галина РИСАЧЕНКО та голови випускових циклових комісій представили підсумки атестації здобувачів освіти за відповідними спеціальностями. Було підкреслено високий рівень працевлаштування випускників та відзначено важливість впровадження новітніх технологій і тісної співпраці з підприємствами для подальшого розвитку освітнього процесу.
Заступник директора з навчальної роботи Анастасія ДЕНИСОВА підбила підсумки діяльності Ради з якості. Відзначено ефективну роботу щодо розробки стратегії забезпечення якості освіти в коледжі, а також участь студентів у всеукраїнських і міжнародних конкурсах.
Було ухвалено продовжувати моніторинг якості освіти та розвивати інноваційні освітні програми з урахуванням потреб стейкхолдерів. Усі рішення були одноголосно підтримані, і заплановано продовження роботи з удосконалення освітніх процесів у наступному навчальному році.