Психологічна служба
Побережець Олена Миколаївна
Практичний психолог
Телефон
098 270 79 06
Електронна адреса
Як отримати безкоштовну психологічну допомогу?
За бажанням ви можете написати психологу анонімно
Вітаю вас на своїй сторінці!
- Ви хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися нарешті у прийнятті важливого для вас рішення?
- Ви зіткнулися з труднощами у навчанні: побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, не можете порозумітися з викладачами, адаптуватися у новому колективі?
- У вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи просто необхідно виговоритися?
Ласкаво просимо до психологічної служби коледжу – ці та інші питання можуть стати як предметом індивідуальної бесіди з психологом, так і однією з тем тренінгового курсу, а конфіденційність та професіоналізм вам буде гарантовано!
Індивідуальне консультування здобувачів освіти, батьків, викладачів. Психологічне консультування являє собою взаємодію психолога з клієнтом, в ході якого визначається проблема, шляхи її вирішення, формуються нові моделі поведінки, та людина отримує психологічну підтримку і душевний спокій. Консультація триває зазвичай 30 хвилин. Про час проведення першої зустрічі можна домовитися через електронну пошту, телефон, або при персональній зустрічі з психологом. Практичний психолог дотримується професійних етичних стандартів щодо конфіденційності інформації.
- Психологічна діагностика (індивідуальна і групова). Психодіагностична робота передбачає виконання різних методик, тестів, опитувальників, з метою виявлення індивідуальних особливостей, міжособистісних стосунків, інтелектуальних здібностей та надання рекомендацій.
- Психокорекційна робота являє собою тактовне втручання у процеси психічного і особистісного розвитку людини з метою виправлення відхилень у цих процесах, і часто чинить вплив не лише на особистість, а й на її оточення.
- Психопрофілактична робота серед здобувачів освіти. Заходи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я; своєчасне попередження відхилень у міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі, попередження алкогольної, наркотичної залежності.
- Просвітницька робота серед здобувачів освіти, батьків, викладачів передбачає роз’яснення актуальних психологічних питань, підвищення психологічної культури.
Психокорекційна, просвітницька та психопрофілактична робота проводиться, зокрема, у формі соціально-психологічних тренінгів. Психологічні тренінги надають учасникам можливість оволодіти психологічними знаннями, певними вміннями та навичками, які дозволяють вирішувати свої внутрішньо-особистісні проблеми, питання взаємодії з оточуючими, а також зробити своє життя більш ефективним в цілому та використовувати отримані знання у своїй професійній діяльності.
Тренінги відбуваються за запитом учасників (здобувачів освіти, представників студентського самоврядування, класних керівників, викладачів, адміністрації коледжу), а також з ініціативи психологічної служби.
Слід зауважити, що психологічна служба забезпечує постійне психологічне забезпечення з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Психологічне забезпечення відбувається згідно Положення «Про виховання, соціальний захист та матеріальне забезпечення студентів, які віднесені до категорії дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків».
Нормативні документи
- Конституція України
- Закон «Про освіту»
- Закон «Про професійно-технічну освіту»
- Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
- Закон «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»
- Закон «Про соціальні послуги»
- Закон «Про охорону дитинства»
- Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»
- Положення про психологічну службу у системі освіти України
- МОН України. Лист «Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році»
- МОН України Лист «Про методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій»»
- Конвенція ООН про права дитини
- МОН України Лист «Про перелік діагностичних рекомендацій щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей»
- Міносвіти «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України»